• In English
 • У Києві відбувся Всеукраїнський забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України»
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 28 серпня 2021 року о 19:41

  У суботу, 28 серпня, напередодні Дня пам’яті захисників України на Майдані Незалежності у Києві відбувся Всеукраїнський забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України», у якому взяли участь близько тисячі людей: ветерани, діючі військовослужбовці, волонтери, активісти та небайдужі українці. Також пробігла дистанцію команда Мінветеранів.

  Цього року Міністерство у справах ветеранів України як організатор заходу посприяло проведенню акції у 26 містах України.

  Забіг у Києві розпочався з виконання Гімну України та хвилини мовчання за загиблими Захисниками.

  Вітальне слово на офіційному відкритті виголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

  «Російська агресія забрала життя понад чотирьох тисяч воїнів, і сьогодні усі вони будуть вшановані, – зазначила Юлія Лапутіна. – Адже 28 серпня Україна біжить у пам'ять про своїх полеглих Захисників. Хочу, щоб цей забіг був традиційним, і хочу, щоб у нас більше не було загиблих. Сьогодні всі учасники бігтимуть з думками про конкретну людину, яка віддала своє життя в ім’я України, для того, щоб зараз ми з вами могли мирно жити. Так, це змагання, але сьогоднішній забіг – не про спортивну перемогу. Ми за перемогу у російсько-українській війні та за шанування пам’яті кожного Героя».

  Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук висловив слова підтримки учасникам забігу, родинам полеглих Захисників та воїнам, які зараз обороняють Україну на передовій.

  «Для мене велика честь брати участь у цьому патріотичному заході. Важливо, щоб ворог чітко усвідомлював: ми йому не пробачимо. І завжди пам’ятаємо кожного нашого загиблого воїна, – сказав Ігор Гордійчук. – Велика шана хлопцям і дівчатам, які зараз на передовій. Пам’ятаємо, шануємо, підтримуємо батьків полеглих Героїв, і робимо все, щоб перемога України настала якнайшвидше».

  Засновник Всеукраїнського забігу «Шаную воїнів, біжу за героїв України» (започатковано 2018 року), батько загиблого «кіборга» Олег Дурмасенко також привітав учасників забігу перед стартом.

  «Я тішуся з того, що у нас така велика родина по всій Україні, яка сьогодні бігтиме в унісон у пам'ять про всіх своїх Захисників. Ми виборюємо свою Незалежність не одне сторіччя. Давайте цим пишатися. І пам’ятайте: Герої не вмирають», – сказав Олег Дурмасенко.

  Кожен учасник отримав ім’я загиблого Захисника, на честь якого він долав дистанцію.

  «Сьогодні я біг за воїна, якого особисто не знаю. Однак це не важливо, адже я прийшов підтримати всіх учасників та згадати усіх своїх полеглих побратимів, – розказав ветеран АТО Анатолій Фатєєв. – Я зобов’язаний життям всім, хто загинув на війні. Не дивлячись на те, що я також повернувся з пораненням, я маю сили і можливості взяти участь у забігу. Тому сьогодні я подолав два кілометри. Відчуття – неймовірні! Загальний настрій всіх учасників настільки піднесений, що на драйві я навіть не помітив, як промайнули кілометри».

  Учасники забігу подолали дистанції у 2, 5 та 10 кілометрів. На фініші кожному з бігунів пам’ятні медалі видавали матері загиблих Героїв.

  «Я дуже вдячна Олегу Дурмасенку за таку прекрасну ініціативу – Всеукраїнський забіг, – розповіла Тамара Аболмасова, мати військового медика штурмового батальйону «Айдар» Андрія Аболмасова, який загинув у серпні 2014 року. – Це дуже важливо для нас – близьких загиблих. Українці мають пам’ятати своїх Героїв, тоді наші діти житимуть вічно. Я вдячна всім, хто взяв участь у сьогоднішньому забігу, а також всім, хто долучився до організації заходу. Хочу відзначити, що з кожним роком захід стає масштабнішим та красивішим».

  Наприкінці забігу учасники, які першими прийшли до фінішу на всіх дистанціях, отримали призи від Мінветеранів.