• In English
 • У Києві відбувся Український кінотиждень на підтримку Олега Сенцова
  Міністерство культури України, опубліковано 13 червня 2018 року о 15:11

  7-12 червня у столичному Кінотеатрі українського кіно «Ліра» тривав Тиждень українського кіно на підтримку Олега Сенцова. Кінотиждень організований колегами Олега з метою донести глядачам максимум інформації про його долю та про долю інших кремлівських заручників.

  Упродовж п’яти днів відбулися покази сучасних українських стрічок, які  супроводжували творчі групи фільмів. До уваги глядачів були представлені стрічки - «Кіборги» (реж. А. Сеїтаблаєв), «Осінні спогади» (реж. Алі Факхр Мусаві), «Червоний» (реж. Заза Буадзе), «Хайтарма» (реж. А. Сеїтаблаєв), «Гамер» (реж. О. Сенцов), «Цвітіння кульбаби» (реж. О. Ігнатуша), «Плем'я» (реж. М. Слабошпицький), «Моя бабуся Фанні Каплан» (реж. О. Дем’яненко). Кінострічку Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці» представляла Римма Зюбіна – виконавиця головної ролі, українська театральна та кіноакторка, громадська активістка.

  «Ми не можемо змінити рішення Олега Сенцова щодо голодування, не можемо змінити рішення російського суду щодо Олега Сенцова, не можемо вплинути на Путіна, який є злом. Але ми можемо, кожен в своєму маленькому просторі вплинути на ситуацію, якщо ми будимо писати про нього, не мовчати говорити, ділитися своєю інформацією з іноземцями, зі своїми друзями по всьому світу. Не будьте байдужими – байдужість це також гріх», - говорить Рима Зюбіна. 

  Благодійні кошти, зібрані на цих кінопоказах, будуть спрямовані на підтримку родини Олега Сенцова.

  14 травня 2018 року незаконно засуджений у Росії на 20 років таборового ув’язнення український кінорежисер та письменник Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв'язнів, яких запроторив у свої тюрми кремлівський режим. Ця інформація сколихнула весь світ, масові звернення направлені до дипломатичних установ усіх демократичних країн світу від українських творчих спілок та громадських організацій.

  З метою інформаційного розголосу ситуації, яка склалася, футбольні уболівальники на знак солідарності з вимогами Олега Сенцова закликають бойкотувати Чемпіонат світу з футболу, який невдовзі має розпочатися у Росії. З цією метою започатковано акцію «NO GAME! НЕ ГРАЙ!», адресовану футболістам світових брендових клубів – учасників ЧС.

  «Так само, як і в роки Радянського Союзу та розквіту катівень КДБ утримували вільних духом представників мистецької, наукової, творчої еліти, так і зараз, у новітніх тоталітарних в’язницях знаходяться представники сучасної інтелігенції, сучасні борці за свободу, за честь, за людяність. Одним з таких є наш український режисер Олег Сенцов, який воліє звільнити усіх бранців Кремля. Наш обов’язок об’єднаними зусиллями донести світовій спільноті про незаконне утримування українських бранців за сфабрикованими звинуваченнями. Не втрачати надію та йти до повної перемоги», - говорить Міністр культури України Євген Нищук.

  Кінотиждень на підтримку Олега Сенцова відбувся за сприяння Міністерства культури України, Державного агентства  України з питань кіно, Національної спілки кінематографістів України, ДП «Київкінофільм», Кінотеатру українського кіно «Ліра», Об’єднання учасників АТО «Справедливість», проекту «Жовтий автобус».