• In English
 • Ігор Жданов закликає міністрів, відповідальних за спорт з 31 країни, чиї футбольні команди заявлені для участі у чемпіонаті світу, бойкотувати змагання
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 13 червня 2018 року о 15:17

  Міністр молоді та спорту Ігор Жданов направив листа, на всіх міністрів відповідальних за спорт з 31 країни, чиї футбольні команди заявлені для участі у чемпіонаті світу в країні-агресорі Росії:

  "Звертаюся до своїх колег з проханням бойкотувати ці змагання на політичному рівні.

  Покажіть Путіну червону картку.

  З огляду на численні грубі порушення Росією Статуту ООН та міжнародного права ми повинні адекватно і активно реагувати на російську політику агресії, окупації, втручання у внутрішні справи суверенних держав та широкомасштабні порушення прав людини в Росії та на окупованих Росією українських територіях Криму та Донбасу.

  Крім того, санкції проти Росії, такі як відсторонення олімпійської збірної Російської Федерації від участі в зимових Олімпійських іграх 2018 року, свідчать про офіційне визнання міжнародною спільнотою та ВАДА фактів порушення Росією міжнародного антидопінгового законодавства.

  Наразі російське керівництво не припинило збройної агресії проти сусідніх країн і грубо порушує міжнародне право. Крім того, російська пропаганда використовує Чемпіонат світу з футболу 2018 для просування ідеї повернутися до "бізнесу як завжди".

  У цей час понад 60 невинних громадян України незаконно утримуються за сфабрикованими та політично вмотивованими звинуваченнями в Росії та на території тимчасово окупованого Криму. Вони піддаються тортурам та позбавлені належної медичної допомоги.

  Олег Сенцов – видатний український кінорежисер, засуджений в Російській Федерації до 20 років колонії за сфабрикованими звинуваченнями у тероризмі, та активіст з окупованого Росією Криму Володимир Балух оголосили голодування на знак протесту проти російських політичних переслідувань, та припинять його лише після звільнення українських політв’язнів. Їхні життя наразі в небезпеці.

  Україна разом з міжнародною спільнотою неодноразово закликала Росію звільнити українських політв'язнів. Замість цього Росією посилюється переслідування в окупованому Криму, зокрема українського журналіста Романа Сущенка було засуджено до 12 років за звинуваченням у "шпигунстві", та ігноруються всі заклики та пропозиції щодо звільнення незаконно затриманих українських громадян.

  Злочини Росії проти України та демократичного світового порядку вимагають більш рішучого та ефективного реагування з боку міжнародного співтовариства.

  У зв'язку з цим, закликаю Вас бойкотувати Чемпіонат світу з футболу 2018 в Російській Федерації".