• In English
  • У Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція до 100-річчя створення архівної системи України
    Державна архівна служба України, опубліковано 08 грудня 2017 року о 11:45

    7-8 грудня у Києві проходила Міжнародна науково-практична конференція «Архіви в сучасному світі: виклики та завдання». Її організатори - Державна архівна служба України, Національна академія державного управління при Президентові України, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Центральний державний електронний архів України, Центральний державний архів зарубіжної україніки та Спілка архівістів України.

    «Конференція проводилася під знаком 100-річчя створення системи архівних установ України, яке ми відзначаємо нині, - зазначила Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова. - Але учасники конференції не обмежувалися ретроспекцією столітнього шляху розвитку нашої галузі – вони розгорнули широку дискусію з нагальних проблем, що виникають у роботі сучасних архівів, окреслили найактуальніші завдання, які стоять перед нашими установами. Зокрема, обговорювалися теоретичні питання електронного документознавства та архівознавства на нинішньому етапі, прикладні питання електронного документознавства та архівної практики, інноваційні технології в архівній справі, що дають змогу покращити збереженість архівних документів, доступ до них та використання документної інформації, а також упровадження міжнародного досвіду розвитку архівної справи, підготовки сучасних архівістів та документознавців».

    Організатори конференції використали її і як майданчик для поглиблення міжнародних контактів. Відбулася зацікавлена й корисна розмова Голови Державної архівної служби України Тетяни Баранової з Генеральним директором державних архівів Республіки Польща Войцехом Возняком. Обговорено плани спільних виставок архівних документів, плідної співпраці польських колег із Центральним державним електронним архівом України, Центральним державним архівом зарубіжної україніки щодо вивчення і запозичення найсучасніших технологічних розробок з оцифрування та реставрації архівних документів, взаємообміну під час стажування українських і польських фахівців, наукових конференцій і інші важливі проекти двостороннього співробітництва.

    Довідково

    Початок організації архівної справи та створення системи архівних установ поклало утворення у вересні 1917 року Бібліотечно-архівного відділу у складі Департаменту мистецтв Генерального секретарства освіти Української Центральної Ради, головним завданням якого стала підготовка архівної реформи та формування системи державних архівних установ. Першим головою Державної архівної служби був О. С. Грушевський, а в квітні 1918 р. його змінив В. Л. Модзалевський, відомий історик, архівознавець та археограф.

    Станом на перше січня 2017 року в Україні діє 656 архівних установ.