• In English
 • У Києві провели екологічний івент
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 21 вересня 2019 року о 17:58

  Сьогодні до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів» на правому березі Дніпра у Києві долучилися цілі команди волонтерів: студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представники комунального підприємства м. Києва «Плесо», ГО «Міжнародна екологічна безпека» та мешканці столичної Оболоні. Організували захід представники Держводагентства разом з Регіональним проектом ЄС «Водна ініціатива плюс» (ЕUWI+) та Представництвом ЄС в Україні.

  Прибирали навіть родинами, зокрема посол ЄС в Україні Матті Маасікас завітав на екологічний івент зі своєю сім’єю. Також берег Дніпра прибирав Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції.

  На початку івенту Голова Державного агентства водних ресурсів Ірина Овчаренко презентувала стильний декор «МОДНА ЕКОЛАВКА», виготовлений з 72 кг переробленого пластику, який водники збирали з початку цього року..

  «Цим прикладом хочемо показати, що пластик можна збирати, віддавати на переробку і з нього потім виходять не тільки гарні, а і корисні речі. Ми всі відповідальні за стан наших річок і за навколишнє середовище в цілому. Отже, маємо навчитися виконувати елементарні правила, такі як прибирання сміття після себе, його сортування, використання безфосфатних миючих засобів, ощадливе використання води у побуті», – зазначила Голова Держводагентства.

  За словами Ірини Овчаренко, береги київських водойм стали чистішими. «У цьому році водниками було відвідано значну кількість берегів водойм Києва. І у результаті ми зробили висновок – береги столичних водойм реально стали значно чистішими. Дуже приємно спостерігати за розвитком екологічної свідомості столичних мешканців. Сподіваюсь, що у найближчому майбутньому прибирати взагалі не буде де, адже всі береги будуть чистими», – зазначила Ірина Овчаренко.

  На завершення івенту найактивніші учасники отримали у подарунок від організаторів екоторби з надписом «Я за чисті водойми».

  Участь у екологічному івенті взяли близько 200 осіб. Зібрано понад 800 кг сміття.

  Пам’ятаймо! Майбутнє наших водойм – у наших руках!

  Довідково 

  Екологічний івент «Міжнародний день чистих берегів» проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій кожен рік у 3-ті вихідні вересня і проходить по всьому світу. Зокрема, цього дня проводяться екологічні івенти на узбережжях річок, морів та океанів з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів світу. У цей день мільйони волонтерів по всьому світу (більше 150 країн) долучилися до глобального прибирання планети.

  В Україні екологічний івент «Міжнародний  день чистих берегів» проводиться вдруге.

  #Міжнародний_День_Чистих_Берегів
  #Яприбрав_ТвояЧерга2