• In English
 • Два українських стартапи змагатимуться на найбільшому у світі конкурсі «зелених» технологій у Амстердамі
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 22 вересня 2019 року о 11:54

  Ековидобуток вуглекислого газу та унікальний спосіб переробки шин за допомогою електромагнітного поля. 21 вересня 2019 року в Івано-Франківську визначили стартапи «Carbominer» та «EcoTyre», що представлятимуть Україну у суперфіналі найбільшого у світі конкурсі «зелених» технологій «ClimateLaunchpad» в Амстердамі.

  «Усі ми знаємо, що нашій планеті необхідна турбота та відповідальне ставлення до неї. Водночас у світі є багато екологічних проблем, які потребують швидкого вирішення. Саме тому Міністерство освіти і науки активно підтримує «зелені» ініціативи, що допоможуть покращувати екологію», – зазначила гендиректор директорату інновацій та трансферу технології Дар’я Чайка.

  Вона також наголосила, що участь в конкурсі такого масштабу – це можливість долучитися до інтернаціональної «зеленої» спільноти, познайомитися з майбутніми інвесторами та знайти бізнес-партнерів.

  Так, переможцями стали наступні проекти:

  1 місце – Carbominer, технологія добування вуглекислого газу для його великих користувачів (наприклад, теплиці для квітів);

  2 місце – EcoTyre, метод переробки шин, що базується на використанні електромагнітного поля;

  3 місце – Atmosphere, система прогнозування та аналізу погоди за допомогою штучного інтелекту.

  Загалом в Україні до національного фіналу змагань «зелених» бізнес-ідей «ClimateLaunchpad» долучилося 10 команд.

  У Нідерландах українські команди, що зайняли 1 та 2 місця, змагатимуться з учасниками з 53 країн світу. Призами стане грошова винагорода (10 тис. та 5 тис. євро за 1, 2 місця відповідно) та участь у програмі Climate-KIC.

  Нагадуємо, що український студент готує до запуску першу в світі лінію з переробки опалого листя на папір.

  Два українських стартапи змагатимуться на найбільшому у світі конкурсі «зелених» технологій у Амстердамі Два українських стартапи змагатимуться на найбільшому у світі конкурсі «зелених» технологій у Амстердамі Два українських стартапи змагатимуться на найбільшому у світі конкурсі «зелених» технологій у Амстердамі Два українських стартапи змагатимуться на найбільшому у світі конкурсі «зелених» технологій у Амстердамі Два українських стартапи змагатимуться на найбільшому у світі конкурсі «зелених» технологій у Амстердамі