• In English
 • У Києві офіційно стартував 22 Чемпіонат світу зі стрибків у воду серед юніорів
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 24 липня 2018 року о 10:36

  23 липня у столиці України стартував 22 Чемпіонат світу зі стрибків у воду серед юніорів.

  Як і минулорічний чемпіонат Європи серед дорослих, де збірна України виборола перше загальнокомандне місце, світова першість проходить у палаці водних видів спорту "Ліко". Протягом тижня понад 200 спортсменів змагатимуться за звання найсильнішого та виборюватимуть  путівки на ІІІ Юнацькі Олімпійські Ігри.

  Урочисте відкриття турніру розпочалося парадом країн-учасниць  з Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Океанії та Африки.

  На офіційний старт юніорської першості прибули почесні гості -  президент Міжнародної федерації плавання Хуліо Сезар Магліоне та виконавчий директор FINA Корнела Маркулеску. Очільник FINA  високо оцінив підготовку України до проведення юніорської світової першості.

  «Україна має солідний досвід та репутацію в стрибках у воду. Я впевнений, що організація і проведення цих змагань стане додатковим стимулом для спортивної молоді вашої країни. Ці змагання є дуже важливими для FINA. Вони є ідеальною платформою для того, щоб юні спортсмени могли професійно зростати та засяяти на міжнародній арені», - наголосив президент FINA Хуліо Сезар Магліоне.

  Учасників та гостей масштабної спортивної події привітав Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

  «Шановні друзі, сьогодні відбувається дуже важлива подія не лише в історії олімпійського руху та спортивної громади, не лише в історії Федерації стрибків у воду. Сьогодні відбувається дуже вагома подія в історії незалежної України – Чемпіонат світу серед юніорів зі стрибків у воду. То ж давайте привітаємо це величне досягнення!» - закликав присутніх Ігор Жданов

  «Ми маємо рекордну кількість країн – 48, рекордна кількість учасників. І взагалі, цей чудовий палац, який нещодавно побудований, вперше приймає таку кількість спортсменів і таку кількість країн. У минулому році ми провели європейський чемпіонат зі стрибків у воду та заслужили найвищі оцінки, де  українська збірна посіла перше загальнокомандне місце. І сьогодні, як і всі наступні дні, ми будемо вболівати за наших спортсменів, щоб вони в чесній боротьбі завойовували медалі, та підтримувати спортсменів з інших країн. Я думаю, що це свято спорту назавжди лишиться в наших серцях!» - наголосив Міністр.

  Вітання на адресу учасників та гостей турніру від Національного олімпійського комітету України передав Валерій Борзов, віце-президент НОК.

  Президент федерації стрибків у воду України Ігор Лисов висловив сподівання, що учасники та гості чемпіонату будуть задоволені українською гостинністю, та дав офіційний старт турніру.

  По завершенню церемонії відкриття чемпіонату було розіграно нагороди у стрибках з 3-метрового трампліна серед юніорів та метрового трампліна серед юніорок.