• In English
 • У Києві обговорили стратегію співпраці Україна – ЄС у розрізі культурних та креативних індустрій
  Міністерство культури України, опубліковано 15 грудня 2017 року о 11:24

  У Києві за сприяння Міністерства культури України проходить міжнародна конференція – шоукейс «Культурні Відносини Україна – ЄС: Перші Досягнення». Захід присвячений підбиттю підсумків та обговоренню стратегії співпраці Україна – ЄС у розрізі культурних та креативних індустрій.

  Конференція проводиться за ініціативи Національного Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні у співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні.

  Міністр культури України Євген Нищук подякував Представництву ЄС в Україні та Національному Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за організацію конференції, яка дає можливість звернути увагу на ту важливу роль, яку відіграє культура у політичному, економічному та соціальному розвитку країни, а також виступає потужним інструментом у налагодженні міжнародних відносин.

  «Співробітництво між Україною та ЄС у сфері культури має на меті заохочення міжкультурного діалогу, розширення культурних обмінів, сприяння розвитку співробітництва в галузі культури, мобільності об’єктів мистецтва та митців України та ЄС. Надзвичайно важливою у цьому контексті є участь України у програмі ЄС «Креативна Європа», яка дає можливість українським культурним інституціям приєднатися до європейських професійних мереж, знаходити партнерів та реалізовувати різноманітні спільні міжнародні проекти, роблячи свій внесок в розвиток і просування української культури», - наголосив Євген Нищук.

  Міністр культури також зазначив, що розробка та реалізація культурної політики, спрямованої на розвиток конкурентоспроможного культурного середовища, розмиття межі між приватним і державним секторами, запровадження абсолютно нових прозорих інструментів підтримки культурних і креативних секторів є пріоритетом у діяльності відомства та Уряду загалом.

  Учасниками міжнародної конференції – шоукейсу «Культурні Відносини Україна – ЄС: Перші Досягнення» стало близько 250-ти представників культурних, креативних та аудіовізуальних індустрій, громадських інституцій і проектів, державних, муніципальних та локальних органів влади, EUNIC та країн-членів ЄС, ЕАСЕА..

  Програма конференції сфокусована на трьох заходах – конференції, шоу кейсах успішних проектів та заключному перформансі - виставі «ЦеШО» від Владислава Троїцького.

  У рамках конференції відбулася подіумна дискусія – «Культурні відносини Україна – ЄС: наявні сильні та слабкі сторони – шляхи ви будови», а також спеціальна сесія «Формати співпраці Україна –ЄС: наявні та майбутні» та «Культурна дипломатія України: внутрішній та зовнішній фронт».

  Під час конференції також презентували Український культурний фонд та успішні проекти Україна - ЄС: «Музей Гончара – Креативна Європа», «Тустань - Креативна Європа», нові проекти NSA-LA , орієнтовані на культуру та інші.