• In English
 • У Києві Міжнародний день довкілля відзначили висадкою Алеї миру
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 06 листопада 2018 року о 12:43

  6 листопада у Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів було висаджено велику хвойну Алею миру біля Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.

  Цього року у висадці дерев миру в Києві взяли участь Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, Міністр інфраструктури Володимир Омелян, Міністр молоді і спорту Ігор Жданов, Міністр юстиції Павло Петренко, а також лідер «Народного фронту» Арсеній Яценюк та ряд інших посадовців і киян, не байдужих до стану довкілля та наслідків, спричинених війною.

  «Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни і військових конфліктів став українським днем. Щороку ми висаджуємо ці Алеї миру як ноту протесту війні і непоправній шкоді, завданій довкіллю», - зазначив Остап Семерак.

  Він закликав усіх, хто виступає за мир по всій Україні та звільнення окупованих територій і їх відновлення, долучатися до цієї мирної ініціативи.

  «Такою активною мирною дією ми звертаємо увагу всього суспільства на шкідливу дію та наслідки для довкілля від війни на сході України та закликаємо всіх до миру. Ми молимося сьогодні за мир і боремося сьогодні за мир», - додав Остап Семерак.

  Три року тому Українська греко-католицька церква виступила з ініціативою провести екологічну акцію, яка б привертала увагу всіх громадян, незалежно від конфесій, до теми довкілля і, зокрема, знищення природних об’єктів під час бойових дій. У 2016 році цю ініціативу було підтримано Мінприроди, і з того часу акція набула загальнонаціонального масштабу. До неї вже встигли приєднатися не лише представники інших конфесій, народні депутати з різних фракцій, але й національні природні парки, ботанічні сади, навчальні заклади, наукові установи, органи місцевого самоврядування та просто небайдужі українці.

  Загалом в Україні в рамках акції «Посади дерево миру» висаджено понад 10 тисяч дерев різних порід. З кожним роком цю екологічну ініціативу підтримує все більше людей у всіх куточках України. Найбільші Алеї миру до сьогодні було висаджено в Бахмуті (Донеччина) та у Вишгороді (Київщина).

  Нагадаємо, у 2001 році Генеральна асамблея ООН прийняла рішення щороку відзначати Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів (англ. International Day for Preventing the Exploitation of the Environment in War and Armed Conflict).

  Також раніше Асамблея ООН з навколишнього середовища у 2016 році одностайно ухвалила резолюцію «Захист довкілля в районах, вражених збройними конфліктами», ініційовану Україною. Резолюція окреслює коло актуальних завдань у сфері захисту довкілля в умовах конфліктів та є першою резолюцією за останні 20 років, яка привертає увагу до проблеми захисту довкілля в зонах збройних конфліктів.