• In English
 • У І кварталі 2021 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 288 матеріалів
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 20 квітня 2021 року о 09:54

  Державною службою фінансового моніторингу України як підрозділом фінансової розвідки України здійснюються заходи з протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

  Зокрема, у І кварталі 2021 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 288 матеріалів (з них 186 узагальнених матеріалів та 102 додаткових узагальнених матеріали).

  У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 22,4 млрд гривень.

  Держфінмоніторингом приділяється особлива увага стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна.

  Так, у І кварталі 2021 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 43 матеріали (11 узагальнених матеріалів та 32 додаткових узагальнених матеріали).

  У згаданих матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 1,3 млрд гривень.

  Відповідно до законодавства України Держфінмоніторинг спільно із правоохоронними органами здійснює заходи, направлені на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму.

  Так, у І кварталі 2021 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 22 матеріали (з них 14 узагальнених матеріалів та 8 додаткових узагальнених матеріалів) стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму та/або проведених за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України.