• In English
 • У ДСНС повідомили про метеорологічну обстановку та стан забруднення атмосферного повітря
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 25 квітня 2020 року о 13:35

  У ДСНС відбувся онлайн-брифінг щодо метеорологічної обстановки та стану забруднення атмосферного повітря.

  Заступник директора Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко озвучив поточну метеорологічну обстановку в зоні відчуження та на півночі Житомирської області, а також поінформував про стан забруднення атмосферного повітря у місті Києві станом на ранок 25 квітня.

  “Вітер південно-західний, слабкий, 1-4 м/с, температура повітря 11-15 градусів тепла, прозорість атмосфери (метеорологічна дальність видимості), за даними метеостанцій “Чорнобиль”, “Овруч” та “Коростень”, становить від 10 до 20 км. Переміщення продуктів залишків горіння відбувається у східному напрямку. Зокрема, від зони ЧАЕС до західних областей Чернігівської області, а з північних районів Житомирщини — в напрямку північних районів Київської області зі швидкістю до 15-20 км/год.”, - сказав спікер.

  “Хімічне забруднення атмосферного повітря у місті Києві знаходиться переважно в межах, характерних для цього періоду весни. Перевищення гранично допустимих концентрацій відмічається по діоксиду азоту, незначне перевищення — по діоксиду сірки та формальдегіду. Це стосується місць скупчення автотранспорту, зокрема, через ремонт доріг”, - зазначив Анатолій Прокопенко.

  Він додав, що радіоактивне забруднення у Київській та Житомирській областях, як і в попередні дні, залишається в межах природного фону і становить, за даними метеостанцій, 12-18 мікрорентген на годину.

  Заступник директора Укргідрометцентру також повідомив, що до кінця дня 25 квітня на території Київської та Житомирської областей буде хмарно з проясненнями, місцями пройдуть невеличкі короткочасні дощі, можлива гроза. Вночі 26 квітня очікується короткочасний дощ, а вдень без опадів, як і 27-28 квітня.

  “У цілому, характер погоди 25 та 26 квітня сприятиме розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі повітря”, - підсумував Анатолій Прокопенко.