• In English
 • У Дніпропетровській області розширять мережу опорних шкіл
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 21 жовтня 2019 року о 15:20

  На Дніпропетровщині розширять мережу опорних шкіл. Їх планують створити майже в кожній громаді області, яких нині вже 70. Про це стало відомо під час прес-конференції Міністра освіти і науки України Ганни Новосад та голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Бондаренка.

  «Надважлива частина нашої спільної роботи – побудова ефективної мережі шкіл. На Дніпропетровщині вже 46 опорних закладів. Але в контексті завершення децентралізації область має амбітні плани з облаштування додаткових опорних шкіл. Ми зі своєї сторони будемо максимально фінансово підтримувати наповнення освітнього простору», – зазначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

  За словами голови Дніпропетровської ОДА Олександра Бондаренка, на Дніпропетровщині планують  об’єднатися ще два десятки громад. Майже у кожній з ОТГ регіону має бути опорна школа.

  «Зараз ми визначаємо оптимальну кількість таких закладів і необхідне фінансування, аби облаштувати в них сучасні умови, – розповів Олександр Бондаренко. – Будемо створювати  діджитал-мапу опорних шкіл з оптимізацією логістики. Якщо потрібно, організуємо додаткові маршрути шкільних автобусів, аби підвозити дітей».

  Очільник області додав, що комфортні умови в опорних школах створюватимуть на умовах співфінансування – силами обласного бюджету та бюджетів громад. За його словами, це ключ до успіху, який дає децентралізація.

  Опорні школи – сучасні навчальні заклади з ремонтом, новими книжками та спортінвентарем, досвідченими педагогами та цікавими факультативами. До них підвозять учнів з малокомплектних сільських шкіл. Таким чином борються за якість освіти.