• In English
 • У Дніпрі відкрили ситуаційний центр комунікації між підрозділами МВС та комунальними службами
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 18 грудня 2018 року о 14:54

  Сьогодні, 18 грудня, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Голова Національної поліції Сергій Князєв та голова міської ради Дніпра Борис Філатов презентували ситуаційний центр комунікації між підрозділами МВС та комунальними службами міста.

  «У сучасному динамічному світі не можна залишатися заручником старих технологій, потрібно йти вперед. Керівництво міста думає про стратегію безпеки, тому взялося за побудову системи відеоспостереження – камери по всьому місту, нагляд 24/7, оновлення і передача інформації НПУ та ДСНС, моніторинг комунальників. Підрозділи МВС у свою чергу успішно комунікуватимуть з міськими службами та оперативно реагуватимуть на виклики, які надходитимуть з камер спостережень. Для безпеки у місті маємо підтримувати одне одного», ‑ сказав Арсен Аваков.

  Міністр внутрішніх справ наголосив, що ця система ще не є досконалою. Але це ефект перехідного періоду.

  «Так, ця система ще недосконала. Так, я бачу деякі похибки в порушенні прав. Але це перехідний момент, який завжди буває, який потрібно проходити. У цілому ми думаємо про те, щоб максимально використовувати інструмент, який є у міської влади, який є у Нацполіції і у служб надзвичайних ситуацій. Зробити цей механізм таким, щоб жителі Дніпра не думали, яка з служб реагує на виклик про допомогу, але знали, що допомога буде», – зазначив він.

  Арсен Аваков розповів, що знайомився з подібним досвідом за кордоном та висловив сподівання, що скоро на вулицях український міст буде максимальний рівень захисту.

  «НПУ, ДСНС має свої системи реагування та свої системи спостереження за ситуацією. Але в ряді випадків необхідні спільні дії служб: як комунальних, так і державних. Ми будемо розвивати комунікацію служб поліції із міською владою», – сказав очільник МВС.

  Під час візиту до Дніпра Арсен Аваков також презентував поліцейським та рятувальникам мотиваційну програму. Вона складається із збільшення заробітної плати на 30% та програми компенсації за орендоване житло, буде введено систему отримання власного житла поліцейським після двох років служби на основі іпотеки до 20-річного пільгового фінансового лізингу з урахуванням повного погашення відсотків з боку Міністерства та бонусного погашення до 40% лізингу.