• In English
 • У Держенергоефективності обговорили цілі проекту Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року

  У Держенергоефективності під головуванням в.о. Голови Костянтина Гури та заступника Голови Юрія Шафаренка відбулася нарада, присвячена розробці нового Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року.

  «Питання декарбонізації – серед пріоритетів держави. Відповідно до Указу Президента та доручення Прем’єр-міністра України ми маємо підготувати Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року. Тому за дорученням заступника Міністра енергетики Ю. Підкоморної одне з першочергових завдань - визначення прогнозних індикативних цілей для плану за секторами, роками та кожною технологією», - повідомив на відкритті наради Костянтин Гура.

  До участі у нараді та наданні пропозицій до плану було запрошено різні профільні відомства. Безпосередню участь в обговоренні взяли представники Міненерго, Мінрегіону та Укренерго.

  Так, учасники наради детально розглянули інформацію щодо:

  • прогнозного кінцевого споживання енергії за секторами (електроенергія, теплова енергія, транспорт);
  • пропозицій по частках використання енергії з відновлюваних джерел у кожному секторі;
  • розподіл виробництва цієї енергії за технологіями (СЕС, ВЕС, біо, гідро і т.д).

  Під час обговорення заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко наголосив на необхідності врахування як даних щодо прогнозного кінцевого енергоспоживання, так і завдань національних та європейських стратегій, а також глобального тренду розвитку сфери використання «зеленого» водню.

  Тож за підсумками наради учасники домовилися щодо необхідності моделювання кількох сценаріїв розвитку відновлюваної енергетики до 2030 року та створення робочої групи.

  Довідково

  У рамках програми Німецько-українського енергетичного партнерства буде залучено німецьких експертів до розроблення зазначеного Національного плану дій.