• In English
 • Герман Галущенко: Енергетична стратегія-2050 має спиратися на реальні показники і бути максимально практичною
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 серпня 2021 року о 16:34

  Міністр енергетики Герман Галущенко провів нараду щодо розробки Енергетичної стратегії України до 2050 року. У нараді взяли участь представники Посольства Великої Британії в Україні, Фонду ефективного урядування, консалтингової компанії KPMG, яку було обрано як консультанта проекту британськими партнерами.

  Представники KPMG презентували підготовлене технічне завдання і бачення стосовно етапів розробки Енергостратегії-2050, яка буде розроблятися спільно з Міністерством енергетики та із залученням експертного середовища і громадського сектору.

  Герман Галущенко в свою чергу окреслив ключові завдання і цілі розвитку енергосектору, які обов’язково мають бути відображені в стратегічному документі.

  Зокрема, зважаючи на майбутню синхронізацію з європейською енергосистемою ENTSO-E та інтеграцію України до європейських енергетичних ринків, необхідно врахувати потенційні обсяги експорту електроенергії, розвиток внутрішнього ринку.

  Стратегія повинна враховувати потребу у модернізації теплової генерації у поєднанні із скороченням вугільної промисловості, а також прогнозоване зростання «зеленої» енергетики з урахуванням можливостей енергосистеми.

  Також в стратегії має бути відображено розвиток водневої енергетики відповідно до статусу України як ключового партнера у водневій економіці Європи.

  «Енергетична стратегія до 2050 року має спиратися на реальні показники енергетичної галузі та бути максимально практичним документом. Стратегія має бути не набором гасел, а дієвим дороговказом реформування і розвитку енергосектору», - наголосив Герман Галущенко.