• In English
 • У Чорнобилі для відвідувачів відкриють музей «Зірка Полин»

  З 15 березня всі відвідувачі зони відчуження зможуть завітати до музею «Зірка Полин», що знаходиться у м. Чорнобиль. Тут зібрані світлини, на яких можна прослідкувати історію перетворення зони відчуження з місця ядерної катастрофи на зону впровадження новітніх технологій та лабораторію «просто неба». Окрім того, на території музею постійно демонструватимуть унікальні кадри з найбільш популярних для відвідування місць: міст Чорнобиль та Прип’ять, градирень та об’єкта «Дуга».

  Приміщення музею було відреставроване ще у 2011 році (до аварії у приміщенні працював кінотеатр «Україна»), але протягом останніх 7 років воно не експлуатувалось. Зараз, завдяки успішній координації дій ДСНС, ДАЗВ та ДП «ЦОТІЗ» музей гостинно відкриє свої двері для відвідувачів.

  «Зона відчуження щороку привертає увагу все більшої кількості людей. Для нас важливо забезпечити комфортне та безпечне перебування відвідувачів на цій території та надати їм якомога повнішу інформацію про Чорнобильську аварію та її наслідки. У цьому музеї відвідувачі зможуть на власні очі побачити, як зона відчуження перетворювалась на «територію змін», - розповів Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

  За словами в.о. директора   ДП «ЦОТІЗ» Андрія Наумова, підприємство продовжує працювати над питанням підвищення якості організації відвідування, запровадження системи електронних перепусток, створення інформаційного центру на КПП «Дитятки» та нових маршрутів відвідування зони відчуження.

  Ознайомитись з порядком відвідування зони відчуження та маршрутами можна ТУТ