• In English
 • У Чернівцях Держенергоефективності розкрило місцевій владі секрети підвищення енергетичної ефективності громади

  Держенергоефективності з Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта та Українською асоціацією енергосервісних компаній продовжують інформаційно-роз’яснювальну кампанію про переваги енергоефективності у громадах. Цього разу у Чернівцях відбувся семінар на тему «Підвищення енергоефективності  територіальних громад Чернівецької області».

  «Енергоефективна громада – це економія суспільних коштів та якість життя громадян. Заради цього необхідно впроваджувати цілу низку готових, вже перевірених інструментів: системи енергоменеджменту, сертифікацію енергоефективності будівель, місцеві програми співфінансування енергоощадних заходів», - повідомила під час виступу начальник управління низьковуглецевого розвитку Держенергоефективності Тамара Буренко.

  Перший обов’язковий крок для кожної громади – впровадження систем енергоменеджменту у бюджетній сфері. Це розумне управління енергоспоживанням, що дозволить без значних капіталовкладень досягти до 15% економії енергоресурсів за рахунок енергоефективної експлуатації об’єктів.

  Крім цього, місцева влада може підтримати населення у питаннях енергоефективності і прийняти місцеві програми співфінансування утеплення осель.

   «Якщо взяти до прикладу програму «теплих кредитів», то завдяки місцевим програмам співфінансування більша частина енергоефективного проекту – навіть до 80% його вартості – компенсується державою та місцевою владою. Це значний стимул для домогосподарств активно утеплювати свої оселі та досягати економії витрат на комунальні послуги», - повідомив Тамара Буренко.

  Саме завдяки місцевим програмам співфінансування місцева влада може допомогти населенню реалізувати ті заходи, які дозволять зменшити рахунки за комунальні послуги. Водночас активізуються економічні процеси на місцях.

  Про важливість підвищення енергоефективності бюджетних установ повідомив голова правління Української асоціації енергосервісних компаній Олексій Корчміт. Він детально розповів про вигоди енергосервісу, досвід його впровадження та переваги для обох сторін таких контрактів.

  Про переваги та особливості проведення сертифікації енергоефективності будівель розповів головний спеціаліст відділу сертифікації Держенергоефективності Роман Мельник. Він пояснив, яку роль відіграє сертифікат для подальшої термомодернізації будівлі, як саме проводити сертифікацію та де шукати енергоаудитора.