• In English
 • У Чернігівському онкодиспансері відкрито новий радіологічний корпус із найсучаснішим обладнанням
  Чернігівська ОДА, опубліковано 11 травня 2018 року о 17:15

  Сьогодні, 11 травня, у Чернігові відкрито новий корпус радіологічного відділення для лінійного прискорювача в обласному онкологічному диспансері.

  Лінійний прискорювач «Еlekta» – сучасна альтернатива апарату, який використовувався майже 20 років і застарів як технічно, так і морально. Нове ж обладнання у комплексі з надсучасним комп’ютерним томографом створює нові можливості для діагностики та лікування злоякісних новоутворень – забезпечує безперервність надання терапії та в рази підвищує її ефективність.

  Реалізація цього масштабного проекту об’єднала зусилля усієї громади Чернігівщини – органів державної влади, самоврядування, народних депутатів, меценатів, тисяч небайдужих громадян. У результаті залучено 103,1 мільйона гривень на придбання лінійного прискорювача і будівництво під нього спеціального приміщення. І все це – заради доступного якісного лікування онкохворих. Адже близько двох тисяч пацієнтів Чернігівського онкодиспансеру щороку отримують променеву терапію. І відтепер для одужання громадянам не потрібно буде шукати можливості для якісного лікування в інших містах країни чи за кордоном.

  Голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч подякував всім, хто долучився до реалізації проекту і власним прикладом довів, що будь-яка амбітна може бути реалізована спільними зусиллями. До того ж очільник області підтвердив, що лікування для хворих з Чернігівщини на новому обладнанні буде безкоштовним: «Наразі придбане все для лікування хворих. І надалі необхідні матеріали будуть закупатися за кошти обласного бюджету. Мешканці області не платитимуть за лікування».

  При цьому жителі з інших регіонів країни зможуть пройти курс лікування за відповідну оплату. Але першочерговість медичних послуг все ж надаватиметься місцевим жителям.

  Голова ОДА також акцентував, що відкриття нового корпусу онкодиспансеру – лише складова системного поліпшення якості і доступності медичних послуг обласного рівня на Чернігівщині.

  Головний лікар Чернігівського онкодиспансеру Валерій Зуб зауважив, що встановлений лінійний прискорювач – апарат світового рівня, на даний час найсучасніший в Україні. Він дозволяє проводити як терапевтичне лікування, так і радіохірургію – найбільш досконалий метод лікування в радіології.

  На заході також були присутні народні депутати України, обрані від Чернігівської області та діяльність яких пов’язана з Чернігівщиною.