• In English
 • У Брюсселі делегація Міністерства оборони України взяла участь в заходах на рівні Міністрів оборони Альянсу
  Міністерство оборони України, опубліковано 27 червня 2019 року о 18:40

  27 червня у м. Брюссель делегація Міністерства оборони України взяла участь в заходах на рівні Міністрів оборони Альянсу.

  Під час засідання Північноатлантичної ради Альянсу з країнами-контрибуторами місії НАТО “Рішуча підтримка” в Афганістані були обговорені питання поточного стану воєнно-політичної обстановки в цій країні, прогресу в діяльності Місії НАТО “Рішуча підтримка” та ролі Альянсу в постконфліктному розвитку Афганістану.

  У своєму виступі глава української делегації заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко наголосив, що Україна і надалі залишатиметься надійним партнером НАТО і планує поступово приєднуватись до всіх операцій і місій Альянсу, а також поінформував про плани України щодо збільшення своєї участі в складі Місії НАТО “Рішуча підтримка”.

  Анатолій Петренко також взяв участь у зустрічі в багатосторонньому форматі з міністрами оборони Великої Британії, Литви, Польщі, представником Міністра оборони США в Європі та помічником (з політичних питань) заступника Міністра національної оборони Канади. Глави іноземних делегацій позитивно оцінили стан проведення оборонної реформи в Україні та обговорили питання щодо напрямів консолідації подальших зусиль в інтересах досягнення Збройними Силами України стандартів та критеріїв членства в Альянсі.

  Під час перебування в штаб-квартирі НАТО Анатолій Петренко провів двосторонні зустрічі із Міністром охорони краю Литовської Республіки Р.Кароблісом, помічником Генерального секретаря НАТО з операцій доктором Д.Манзою та з помічником (з політичних питань) заступника Міністра національної оборони Канади П.Хаммершмідтом.

  У рамках візиту глава делегації Міністерства оборони України також відвідав поранених військовослужбовців ЗС України, які перебувають на стаціонарному лікуванні у військовому шпиталі ЗС Бельгії.