• In English
 • У Болгарії робоча група експертів з АЧС у Європі напрацьовувала рекомендації щодо ефективної боротьби з вірусом

  10-11 вересня 2019 року в м. Софія (Болгарія) відбувається чотирнадцяте засідання постійної робочої групи експертів з АЧС у Європі під егідою GF-TADs, участь у якому від України взяла Олена Курята – начальник управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби.

  Членами робочої групи наразі є такі країни: Білорусія, Бельгія, Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Україна, Чехія. Крім того, на засідання були запрошені представники Китаю та США з метою координації зусиль та покращення комунікації на міжконтинентальному рівні.

  З метою привернення уваги до даної проблеми паралельно із засіданням було проведено і зустріч на високому рівні, де був присутній Комісар ЄК з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів – Вітяніс Андрюкайтіс, Генеральна Директорка Всесвітньої охорони здоров’я тварин (OIE) – Монік Елуа, міністри сільського господарства Болгарії – пані Танєва, Північної Македонії – пан Дімковський, заступники міністрів Албанії, Чорногорії, Сербії, представники Європейської Комісії, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), Європейської організації з питань безпечності харчових продуктів (EFSA).

  Комісар ЄК Андрюкайтіс підкреслив важливість співпраці між державами-членами ЄС та третіми країнами, у тому числі транскордонну, з метою запровадження спільних дій для боротьби з хворобами та нелегальною торгівлею.

  Своєю чергою Монік Елуа наголосила на важливості участі міністрів у такого роду зустрічах, зважаючи на безпосередній економічний вплив, який несуть хвороби, та враховуючи міжнародну торгівлю. Вона звернулася до міністрів: «Шановні міністри, це не тільки ветеринарне питання. Ви маєте долучатися до вирішення даної проблеми. Не залишайте свої ветеринарні служби в боротьбі з хворобами та будь ласка підтримуйте їх».

  Під час зустрічі члени робочої групи представили поточний стан щодо АЧС у своїх країнах, а також обговорили ситуацію щодо даного захворювання у КНР. Окремо регіональним представником МЕБ по Америці були представлені заходи з недопущення поширення даного захворювання на Американський континент.

  Також була донесена позиція від України щодо поточного стану АЧС на території України, у тому числі стосовно покращення ситуації у порівнянні з попереднім роком. «На сьогодні, порівняно з минулим роком, спостерігається загальне зменшення кількості випадків на АЧС. Станом на 05.09.2019 року в Україні виявлено 44 випадки АЧС, що на 70 випадків менше, ніж за аналогічний період 2018 року. У результаті проведених заходів станом на 05.09.2019 в Україні оздоровлено 30 неблагополучних по АЧС пунктів, виявлених в поточному році», – зазначила Олена Курята.

  За результатами засідання були напрацьовані рекомендації для імплементації членами робочої групи з метою ефективної боротьби та профілактики АЧС.