• In English
 • У березні цього року завдяки електронним земельним торгам до місцевих бюджетів Черкащини надійшло понад 2,4 млн гривень

  Минулого місяця на електронних аукціонах, що відбулися на базі ДП «СЕТАМ», продано права оренди на 20 ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею майже 277 гектарів. В результаті торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру в Черкаській області, до сільських рад Черкащини надійшло 2 млн 435 тис. гривень.

  Переважна більшість ділянок розташована в Маньківському районі Черкаської області (7 ділянок), а найдорожчою стала земельна ділянка площею 12,7 га в адмінмежах Пастирської сільської ради Смілянського району Черкащини. Щорічна плата за неї зросла до 82,9% від нормативної грошової оцінки землі. У грошовому еквіваленті до бюджету села за оренду цієї ділянки щорічно надходитиме 25,4 тис. грн, стартова ціна була лише 2,4 тис. грн (8% від нормативної грошової оцінки).

  Загалом за результатами електронного аукціону середній розмір орендної плати за передані на конкурентних засадах ділянки становить 33,9% від нормативної грошової оцінки землі.

  Довідково

  Електронні торги проводяться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 688 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження електронних земельних торгів і забезпечення зберігання та захисту даних під час їх проведення».