• In English
  • У 2024 році понад 1100 людей з інвалідністю отримали послуги столичної служби зайнятості
    Державна служба зайнятості, опубліковано 03 грудня 2024 року о 17:45

    3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю – день, який привертає увагу до важливості забезпечення рівних прав та безбар’єрних можливостей для кожної людини. Київський міський центр зайнятості демонструє комплексні програми сприяння в працевлаштуванні осіб з інвалідністю.

    За даними столичної служби зайнятості протягом 11 місяців 2024 року майже 1200 осіб з інвалідністю отримували послуги служби зайнятості. Серед них 226 громадян були успішно працевлаштовані, 1064 особи отримали послуги з професійної орієнтації, а близько 40 киян здобули нову професію через професійне навчання. Станом на сьогодні ще 215 осіб продовжують отримувати послуги Київського міського центру зайнятості.

    "Кожна працевлаштована людина з інвалідністю – це ще один крок до інклюзивного суспільства. Ми бачимо, як державна підтримка у поєднанні з прагненням роботодавців створювати безбар’єрність на робочих місцях відкриває нові перспективи для професійної реалізації наших громадян. Особливо важливо, що з 2023 року працює програма компенсації для роботодавців за облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю. В цьому році в рамках програми було облаштовано 122 робочих місця для осіб з інвалідністю I та II групи", – зазначив директор Київського міського центру зайнятості Дмитро Новицький.

    Завдяки програмі з початку року 77 роботодавців столиці вже отримали понад 8 млн грн.

    Кошти роботодавці можуть використати на придбання:

    • спеціалізованих меблів (спеціальних столів та крісел з регульованими або фіксованими сидіннями тощо);
    • поручнів, розсувних дверей, тактильних матеріалів для обладнання підлоги та сходів;
    • підіймальної платформи для працівників на візку колісному;
    • брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
    • засобів зв’язку та спеціалізованої фурнітури (телефони та навушники) для працівників з вадами слуху;
    • допоміжних засобів для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити тощо.