• In English
 • У 2023 році Україна отримала 18 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС, майже половину від загального обсягу зовнішнього фінансування бюджету
  Міністерство фінансів України, опубліковано 21 грудня 2023 року о 13:50

  Сьогодні, 21 грудня, до Державного бюджету України надійшли 1,5 млрд євро від ЄС, останній транш в рамках масштабної програми макрофінансової допомоги (МФД+) у 18 млрд євро на 2023 рік.

  Кошти спрямовуються на пріоритетні потреби держбюджету у соціальній та гуманітарній сферах.

  Україна отримує фінансування у рамках МФД+ на пільгових умовах з терміном погашення кредиту 35 років. Відсотки та інші пов’язані платежі за обслуговування кредиту замість України компенсуватимуть країни ЄС.

  “У 2023 році Європейський Союз є найбільшим донором прямої бюджетної підтримки. 18 млрд євро забезпечили більше 45% потреби у зовнішньому фінансуванні на поточний рік. Передбачуваність та прогнозованість фінансової допомоги дозволила своєчасно та у повному обсязі забезпечувати нагальні бюджетні видатки. Надзвичайно вдячний партнерам та колегам з усіх інституцій ЄС за спільну плідну роботу”, — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

  Нагадаємо, що від початку повномасштабної війни загальний обсяг бюджетної підтримки від ЄС сягнув 26 млрд євро.

  Сергій Марченко також додав, що збереження допомоги є важливим елементом стабільної фінансової системи і у наступному році: “Розраховуємо на продовження нашої співпраці у рамках ініціативи Європейської Комісії щодо започаткування Ukraine Facility на 2024-2027 роки обсягом 50 млрд євро”.