• In English
 • У 2023 році Японія є третім найбільшим донором фінансової допомоги Україні — 3,7 млрд доларів США бюджетної підтримки
  Міністерство фінансів України, опубліковано 27 грудня 2023 року о 15:30

  Японія є третім найбільшим донором фінансової допомоги Україні. У 2023 році до Державного бюджету України було спрямовано 3,7 млрд доларів США пільгового фінансування та грантів.

  “У 2023 році Японія є одним з найбільших донорів за обсягом фінансування, спрямованого на зміцнення бюджетної системи країни в умовах війни. Вдячний Уряду Японії за безпрецедентну та масштабну підтримку, а також за лідерство в консолідації уваги до потреб України під час головування Японії у G7 у 2023 році. Від початку повномасштабного російського вторгнення, Японія спрямувала фінансову допомогу Україні обсягом близько 4,2 млрд доларів США, в тому числі включаючи проектне фінансування”, - наголосив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

  Фінансування від Японії допомогло забезпечити підтримку соціального сектору, відновлення постраждалої критичної інфраструктури, сфери охорони здоровʼя та освіти. У 2023 році Україна отримала від Японії:

  • позику у майже 1,5 млрд доларів США на підтримку політики розвитку та відновлення (Development Policy Loan);
  • позику у розмірі 1,086 млрд доларів США в рамках проекту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine);
  • пільговий кредит близько 900 млн доларів США у рамках проекту Світового банку “Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності” (INSPIRE);
  • грант 180,2 млн доларів США в рамках проекту Світового банку “Екстрений проект надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України” (ARISE);
  • грантовий внесок у 52,4 млн доларів США в рамках проекту Світового банку “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей” (HOPE).

  Також Японія запевнила, що спільно з міжнародними партнерами активно працює над забезпеченням України необхідною фінансовою підтримкою на 2024 рік.

  “З лютого 2022 року Японія надає Україні необхідну всебічну допомогу, зокрема фінансову, військову та гуманітарну. Уряди України та Японії також активно співпрацюють над реалізацією ініціатив з відновлення. Переконана, що досвід Японії у створенні та менеджменті проектів із відновлення є надзвичайно цінним і допоможе зробити процес відбудови ефективнішим”, - зазначила заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова.

  Японія також сприяє розвитку приватного сектору України через підтримку трастового фонду страхування воєнних ризиків SURE, створеного Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій (MIGA). Кошти, залучені через фонд, допомагають реалізовувати проекти страхування в Україні. Внесок Уряду Японії склав 23 млн доларів США.

  У напрямі відновлення, Уряд України спільно з Урядом Японії реалізує ініціативи через спільні проекти з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA).

  У березні - квітні 2023 року між Урядом України та Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) започатковано реалізацію Програми екстреного відновлення, якою передбачено виконання 19 проектів на загальну суму близько 573 млн доларів США (грант). Метою Програми є надання підтримки для розвитку інфраструктури, зміцнення енергетичної системи, відновлення галузі сільського господарства, сфер охорони здоров’я та освіти, шляхом закупівлі обладнання та матеріалів, необхідних для відбудови України.

  Окрім того, Уряд Японії докладає багато зусиль, аби зменшити можливості росії фінансувати війну проти України. Японія вже заморозила низку активів російських фізичних і юридичних осіб, а також заборонила експорт товарів російським військовим компаніям та експорт стратегічних послуг.