• In English
 • У 2022 році українські лікарі провели на 20% більше органних трансплантацій, ніж у довоєнному 2021 році
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 23 січня 2023 року о 15:10

  384 трансплантації органів провели українські лікарі у 2022 році, збільшивши кількість операцій на 20 % у порівнянні навіть із довоєнним 2021 роком.

  Трансплантацію органів в Україні наразі проводять 32 медичні центри, завдяки зусиллям їхніх фахівців вдалося здійснити 275 операцій з пересадки нирок, 74 – печінки, 35 – серця.

  Найбільше пересадок минулого року виконали у Першому медичному об’єднанні Львова, Національному інституті хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова та клініці «Оберіг». 

  Важливо, що поступово збільшується відсоток органних трансплантацій від померлого донора: від 53,7 % у 2021 році до 55 % у 2022 р. Це говорить про здатність вітчизняної системи охорони здоров’я працювати під час війни та усвідомлення родичами померлих, як їхнє рішення про згоду на трансплантацію органів допомагає рятувати життя іншим українцям. Висловлюємо їм глибоку подяку за розуміння важливості і цінності такого рішення.

  Також за минулий рік проведено 223 пересадки гемопоетичних стовбурових клітин: 192 – дорослим пацієнтам і 31 – дітям.

  Трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин проводять наразі у 9 українських клініках, у трьох з них – НДСЛ «Охматдит», Київський центр трансплантації кісткового мозку та Черкаський обласний онкологічний диспансер – виконують неродинні алогенні трансплантації (коли для пересадки використовуються стовбурові клітини людини, яка не є родичем пацієнта). 

  Довідково

  Стати потенційним донором стовбурових клітин можна, зареєструвавшись в Українському реєстрі потенційних донорів за посиланням https://ubmdr.org/Home/RegisterDonor. Процедура доєднання до реєстру не складна: спочатку потрібно зареєструватися на сайті, отримати тест-набір зі спеціальними паличками, якими необхідно взяти мазки із внутрішньої поверхні щоки, а потім відправити їх фондові.