• In English
 • У 2020 році почесними донорами стали 55 мешканців Дніпропетровщини
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 01 червня 2020 року о 14:47

  Цьогоріч 55 мешканцям Дніпропетровської області присвоїли звання «Почесний донор України». Такий статус отримали ті, хто за своє життя понад 40 разів здали кров або більше 60 – плазму. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

  «Нині на Дніпропетровщині – понад 8,8 тис. почесних донорів. З них 55 отримали це звання цьогоріч. Дякую мешканцям області, які щодня допомагають лікарям рятувати життя пацієнтів», – сказала головний лікар Обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк.

  Почесне звання передбачає пільги, додала Антоніна Сердюк. Це надбавка у 10% від прожиткового мінімуму до пенсії, право на безкоштовне зубопротезування та 50-відсоткову знижку на ліки за пільговими рецептами. А ще – позачергові путівки на оздоровлення.

  Донором може стати будь-який повнолітній громадянин України, який не має медичних протипоказань. Для цього потрібно прийти з паспортом та ідентифікаційним кодом до найближчого пункту здачі крові. Їх в області декілька:

  Дніпро: Обласна станція переливання крові, пр. Богдана Хмельницького, 17.

  Кам’янське: вул. Інститутська, 6.

  Нікополь: пр. Трубників, 56, корп. 2.

  Кривий Ріг: вул. Медична, 12.

  Загалом на Дніпропетровщині мешкають понад 54 тисячі донорів. Серед них – 8,8 тис. почесних, 24 – заслужених. А ще – один Герой України, який ділився кров’ю понад півтисячі разів, – Володимир Ніколаєв.