• In English
 • У 2019-2021 роках на Дніпропетровщині втілять близько 60 масштабних екопроектів
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 26 березня 2019 року о 16:43

  Розчистка водойм, ліквідація підтоплень житлових будинків, облаштування дамб та дренажних систем. Майже 60 таких екопроектів планують втілити на Дніпропетровщині у 2019-2021 роках. Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець під час прес-конференції.

  «Щороку на Дніпропетровщині розчищаємо водойми, зариблюємо річки, ліквідуємо підтоплення населених пунктів, відновлюємо екосистеми. У планах на наступні три роки – ще близько 60 масштабних проектів», – розповів директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець.

  У планах на 2019-й – покращення екологічної ситуації у Дніпровському, Криничанському, Петриківському, Солонянському, Царичанському районах, містах Апостолове і Верхньодніпровську, додав Руслан Стрілець. Там розчистять майже 46 км русел річок, облаштують шість очисних та гідроспоруд, близько 5 км дренажної мережі.

  У 2020-му відновлять річку Верхня Терса Васильківського району, Базавлук – у Покрові, Самару – у Новомосковську, Богатеньку – у Новомосковському районі, Гайчур та Вовчу – у Покровському. Реконструюють дамбу на річці Вовча.

  У 2021 році планують оновити Чаплинку у Петриківському та Магдалинівському районах, Кам’янку – в Апостолівському. Розчистять також ставки сіл Теплівка і Жданівка Магдалинівського району. Зведуть переходи та містки, облаштують навколишню територію.

  Загалом за наступні три роки планують розчистити понад 150 км водойм, захистити від підтоплень 15 населених пунктів.

  У 2019-2021 роках продовжать відновлення біологічного режиму річки Дніпро – туди запустять 4,8 млн мальків. Розбудовуватимуть систему моніторингу атмосферного повітря – встановлять ще 38 постів спостереження у 13 містах області.