• In English
 • Андрій Рева: Субсидії – ефективний спосіб допомоги вразливим верствам населення, система монетизації запрацювала без збоїв
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 26 березня 2019 року о 16:24

  Здійснений у березні поточного року перерахунок пенсій дозволив збільшити пенсії для майже 9 млн українців, причому мінімальний розмір збільшення склав 100 грн, а монетизовані субсидії для оплати житлово-комунальних послуг отримали 3,4 млн домогосподарств на загальну суму 5,7 млрд грн. Про це 26 березня під час брифінгу повідомив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

  Міністр нагадав, що завдяки урядовій пенсійній реформі, яка запроваджена за лідерства Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, вже у жовтні 2017 року близько 10 млн пенсіонерів отримали збільшення розміру пенсії в залежності від низки факторів – у тому числі від небезпеки умов праці та стажу. У 2018 році збільшення пенсій отримали військові пенсіонери. Другу хвилю підвищення військовим пенсіонерам Уряд здійснив у січні 2019 року. Відтак середній розмір пенсій військовослужбовців склав 4682 грн.

  У березні 2019 року відбувся новий перерахунок, який надалі проходитиме в автоматичному режимі за сталою формулою. «Це був масовий перерахунок, передбачений законодавством», – сказав Андрій Рева.

  Він пояснив, що суть перерахунку полягає в тому, що показник середньої заробітної плати, який застосовується для перерахунку пенсій, збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, за попередній рік.

  За словами Міністра, розмір пенсій збільшено 8,97 млн українцям, майже 2,2 млн пенсіонерів отримали одноразову доплату. Пенсії не перераховувалися тим категоріям людей, які отримують пенсії за спеціальним законодавством. Серед них – прокурори, екс-народні депутати тощо. Обсяг зростання пенсій різний. Мінімальне зростання – 100 грн. Разом з тим збільшення на понад 1000 грн отримали 2,45 млн пенсіонерів.

  Міністр відзначив, що всі питання щодо перерахунку пенсій можна з’ясувати в органах Пенсійного фонду.

  Розповідаючи про програму житлових субсидій, Міністр зазначив, що вона діє як ефективний спосіб допомоги вразливим верствам населення. Як неодноразово заявляв Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, Уряд захищав і продовжить захищати людей, які через різні життєві обставини не можуть оплатити комірне, а заразом Уряд впроваджує політику ефективного споживання ресурсів. Так, у 2017 році за ініціативи Кабінету Міністрів запроваджено механізм стимулювання економії газу та електроенергії протягом опалювального сезону. У 2018 році такий стимул склав у грошовому вимірі близько 700 грн. Кількість домогосподарств, які отримали кошти, становила 1,3 млн.

  Нинішня повна монетизація субсидій стала логічним продовженням системних кроків Уряду щодо реформування сфери ЖКГ, енергетики та соціальної сфери, а також досягнення енергоефективності та енергонезалежності. Зекономлені завдяки ефективному споживанню ресурсів гроші залишатимуться у споживачів. І такий принцип працюватиме на постійній основі.

  Як заявив Андрій Рева, система монетизації запрацювала без збоїв, і зараз напрацьовується інструментарій для контролю за реальною оплатою комунальних послуг готівкою.

   «У нас буде інструментарій для контролю за процесом оплати комунальних послуг. З одного боку, а з іншого – якщо людина зекономила, це її власні кошти», – сказав Андрій Рева.

  Міністр наголосив, що сам механізм монетизації стимулюватиме розвиток ринкових відносин між споживачами та надавачами послуг у сфері ЖКГ та відповідальності – за ефективне використання ресурсів, за якість ресурсу та чесні нарахування за спожите. «Якщо споживач сплачує повну вартість послуги, то він має право вимагати, аби гаряча вода, наприклад, була справді гарячою, а не ледь теплою», – додав Андрій Рева.

  Довідково

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман відзначав, що проведення індексації пенсій з 1 березня і надалі в автоматичному режимі, проведення монетизації субсидій на оплату комунальних послуг та запровадження програм підтримки материнства та сімей з дітьми мають стати пріоритетами роботи Міністерства соціальної політики України на 2019 рік.

  Переглянути презентацію