• In English
 • У 2018 році якість закупленого молока переробними підприємствами збільшилася, – Олена Ковальова

  За минулий рік спостерігається значне покращення якості молока, що надходить на переробні підприємства. За 9 місяців 2018 року обсяги закупівлі молока екстра і вищого ґатунку зросли відповідно на 33,8% та 7,8%. В той же час обсяги закупівлі молока І ґатунку скоротилися на 8,9%, а ІІ ґатунку – на 15,1%. Про це сказала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час зустрічі з Національною асоціацією молочників України «Укрмолпром». Захід організовано Мінагрополітики, ДФС України, аудиторською фірмою «Константа» та асоціацією «Укрмолпром».

  «Сьогодні молочний сектор демонструє позитивні результати, покращилась якість сировини, вперше за останні роки Україна увійшла в десятку світових лідерів з експорту молочної продукції. За нашими оцінками, за результатами 2018 року всієї молочної продукції буде реалізовано на суму майже на 57 млрд грн, при цьому експорт складатиме понад 7 млрд грн», – зазначила Олена Ковальова.

  Вона додала, що тваринництво є особливою галуззю сільського господарства, стан розвитку якої вагомо впливає на економічний потенціал агропромислового комплексу країни. Так, у 2019 році на підтримку розвитку тваринництва передбачено кошти в сумі 3,5 млрд грн, основні напрями підтримки молочного скотарства 2018 року будуть збережені.

  Детальніше про ключові напрями державної підтримки за  посиланням.

  Довідково

  За даними ДФС, у 2018 році експорт молока і молокопродуктів склав 263 млн дол. США, з яких 48,8% припадає на вершкове масло, 22,4% – на сухе та згущене молоко, 11,7% – на сири.