• In English
 • Тиснемо на партнерів, щоб санкції проти рф посилювались, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 05 жовтня 2022 року о 22:47

  Україна ретельно опрацьовує санкції проти рф, щоб мінімізувати можливість їхнього оскарження в суді, та співпрацює з партнерами, аби ті надалі посилювали санкційний тиск на агресора. Про це розповіла Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко в ефірі в ефірі Національного марафону.

  «Європейські колеги готові продовжити санкційний тиск. Тим паче, Світовий банк опублікував свій звіт, в якому спрогнозував, що до кінця року українська економіка впаде на 35%. А російська - лише на 4,5%. Це говорить про те, що санкції не діють. Тому ми маємо повне моральне право працювати над цими питаннями з нашими партнерами, десь тиснути для того, щоб санкції посилювались», - зазначила Юлія Свириденко.

  Як підкреслила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України, експорт нафти, газу та продукції металургійної галузі дають найбільше валютної виручки рф та дозволяють державі-агресору продовжувати війну. Отже, саме по цих секторах економіки мають вдарити санкції.

  Говорячи про опрацювання санкцій, які запроваджує Україна, Юлія Свириденко підкреслила, що пропозиції ретельно опрацьовуються Міжвідомчою робочою групою з питань санаційної політики, аби виключити можливість оскарження санкцій у суді.

  «Виходячи з попереднього досвіду накладання санкцій на тих чи інших осіб, рішення можуть бути оскаржені. Й дуже важливо, щоб на етапі підготовки санкцій була сформована ґрунтовна юридична база. Тому на засіданнях робочої групи присутні НАБУ, НАЗК, СБУ, ГУР, прокуратура. Тобто є всі органи для того, щоб максимально відпрацювати санкції на підготовчому етапі та мати мінімальні ризики поразки в суді. Бо ми абсолютно впевнені, що російський бізнес не може працювати в Україні», - зазначила Юлія Свириденко.

  Нагадаємо, Міжвідомча робоча група з питань санкційної політики була створена рішенням Уряду 30 серпня 2022 року. Серед основних завдань групи, зокрема, аналіз стану реалізації застосованих санкцій та моніторинг їхньої ефективності, розробка та подання рекомендацій і пропозицій до Кабінету Міністрів України.