• In English
 • «Твоя Країна fest»: підсумки першого етапу фестивалю
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 06 вересня 2018 року о 18:51

  6 вересня 2018 року в прес-центрі ІА «Укрінформ» відбулась прес-конференція на тему «Твоя Країна fest в Ізмаїлі, Генічеську та Маріуполі. Підсумки першого етапу фестивалю».

  Радник Міністра інформаційної політики України Марина Соботюк підкреслила, що фестиваль проводиться на виконання Указу Президента «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України».

  «Мову не можна нав’язувати, мовою не можна змусити розмовляти. Треба прививати любов до неї через українські пісні, українську поезію, українські фільми, треба робити її трендовою. У світі є значний інтерес до України та української мови», - зазначила вона.

  Лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко (Фома) розповів, що у серпні концерти фестивалю проходили у здебільшого російськомовних містах – Ізмаїлі, Генічеську та Маріуполі. «Після нашого фестивалю люди йшли додому більшими українцями, якщо можна так сказати, ніж були до цього. Люди прагнуть української музики, тягнуться до української культури. Формат музичного фестивалю – найліпший формат для лагідної українізації. Будемо продовжувати зі ще більшою енергією», - додав музикант.

  Народна артистка України Марія Бурмака відзначила, що результати перших трьох концертів перевершили усі очікування. «Концерти у кожному з міст пройшли просто фантастично. Виглядало так, що люди там чекали нас усе своє життя. Це зворушувало аж до сліз», - поділилася співачка.

  Лідер гурту GrozovSka Band Олена Грозовська висловила переконання, що організація фестивалю свідчить про появу державної політики у сфері культури. «Такі фестивалі – це просто необхідність. Це абсолютно вірна стратегія. Я думаю, що надалі він тематично має розширюватись. Бо молоді цікава не лише музика, а й театр, візуальне мистецтво», - підкреслила вона.

  У свою чергу представник мистецької агенції «Інтерколор» Олександр Максимчук зазначив, що фестиваль «Твоя Країна fest» є яскравим прикладом ефективного державно-приватного партнерства.

  Нагадаємо, 8 вересня 2018 року фестиваль української музики «Твоя Країна fest» за підтримки Міністерства інформаційної політики України пройде у Конотопі (Сумська область). Початок – о 17:00 на проспекті Миру біля Центрального парку культури та відпочинку.

  Неподалік від кордону з РФ звучатимуть пісні у виконанні Фоми та гурту «Мандри», гуртів «Антитіла» та GrozovSka Band, Марії Бурмаки та Gypsy Lyre.

  У День Незалежності, 24 серпня 2018 року, «Твоя Країна fest» відбувся у прифронтовому Маріуполі (Донецька область).  11 серпня фестиваль пройшов у Ізмаїлі, на кордоні з Румунією, 18 серпня – у Генічеську, неподалік від адмінмежі з окупованим Кримом. 15  вересня фестиваль приїде в Мукачево (Закарпатська область, кордон з Угорщиною), 22 вересня – у Новоселицю (Чернівецька область, кордон з Румунією і Молдовою), 29 вересня – у Сарни (Рівненська область, кордон з Білоруссю).