• In English
 • Цьогоріч понад 200 Центрів життєстійкості відкриються по всій Україні: результати фінального відбору громад
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 23 травня 2024 року о 20:05

  Упродовж травня ще 56 територіальних громад долучилися до Програми життєстійкості та підтримуватимуть ментальне здоров’я своїх мешканців. Це - фінальний відбір в рамках пілотного проєкту Міністерства соціальної політики. 

  З-поміж лідерів серед областей - Київська, Сумська та Івано-Франківська. Загалом Центри життєстійкості працюватимуть у 209 територіальних громадах у 22 областях України. Експериментальним проєктом Мінсоцполітики не хоче обмежуватися і в планах на наступний рік - масштабувати його, аби житель кожної громади мав доступ до Центру життєстійкості.

  “Сьогодні психологічна допомога потрібна всім. Важливо, щоб кожен знав, де є дружній безбар’єрний простір, де нададуть професійну підтримку, познайомлять з тими, хто проходить схожі виклики. Активність громад, які долучилися до проєкту, свідчить, що такі Центри вкрай потрібні українцям — незалежно від територіального розташування,” — сказала Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

  Спільними зусиллями Міністерства, органів місцевого самоврядування, бізнес-партнерів та громадського сектору, вже 73 Центри життєстійкості надають свої послуги громадянам. Із найбільш затребуваних - групові навчальні тренінги “Самодопомога Плюс” від ВООЗ та “Батьківство без стресу” від ЮНІСЕФ. А також - індивідуальні консультації з психологами та фахівцями соціальної роботи.

  Нагадаємо, що попри те, що травневий відбір став фінальним цьогоріч, кожна громада має змогу долучитися до проєкту поза конкурсом.

  Така практика вже існує: 10 діючих Центрів життєстійкості надають свої послуги коштом благодійників (міжнародного фонду ЮНІСЕФ та агро-холдингу “Астарта”) або з фінансування місцевого бюджету.

  Загальний список  відібраних громад доступний на сайті Міністерства соціальної політики.

  Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.