• In English
 • Триває розробка методики визначення заборгованості з різниці в тарифах підприємствами ТКЕ та ВКГ
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 19 серпня 2021 року о 18:12

  Продовжується робота над розробкою механізму визначення заборгованості з різниці в тарифах. З цього приводу відбулася робоча нарада фахівців Міністерства з представниками НКРЕКП. Про це повідомила заступник директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення — начальник відділу тарифної політики Наталія Кравченко. 

  «Наявність методики дозволить розпочати процес визначення та узгодження Територіальними комісіями заборгованості з різниці в тарифах підприємств ТКЕ та ВКГ. Прийнятий Верховною Радою відповідний Закон передбачає розроблення та прийняття Урядом низки підзаконних нормативно-правових актів. Це важливе питання, яке необхідно врегулювати вже найближчим часом», — зазначила Наталія Кравченко.  

  Йдеться про розробку проектів постанов Кабінету Міністрів України:

  · «Про затвердження Типового положення про територіальну комісію з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах»;

  · «Про затвердження Методики визначення заборгованості з різниці в тарифах».

  Відшкодування різниці в тарифах  допоможе стабілізувати фінансово-економічний стан підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення.

  Але для цього необхідно прийняття ВРУ змін до Державного бюджету вже у 2021 році. Це дозволить суттєво зменшити борги підприємств галузі за спожиті енергоносії, зокрема борги тепловиків перед НАК «Нафтогаз України», які станом на кінець травня становили 46,4 млрд гривень.

  Зазначимо, повноваження з формування тарифів на тепло у новому опалювальному сезоні були передані органам місцевого самоврядування. Облдержадміністрації протягом минулого тижня мали провести енергетичні штаби за участю представників теплокомуненерго та голів міст і відпрацювати два питання: технічну підготовку до запуску опалювального сезону та укладання довгострокових контрактів з НАК «Нафтогаз України».

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов взяв участь у плановій селекторній нараді з головами міських рад і обласних державних адміністрацій щодо підготовки до опалювального сезону. Зокрема, під час заходу обговорили питання тарифної політики та основних показників фінансово-економічної діяльності підприємств теплопостачання. Учасники дійшли згоди щодо того, що тарифи на опалення для населення зростати не повинні.