• In English
 • Триває реформування Міністерства оборони та Збройних Сил України, – державний секретар Міноборони
  Міністерство оборони України, опубліковано 22 січня 2019 року о 16:50

  На виконання завдань Стратегічного оборонного бюлетеня України, Плану дій впровадження оборонної реформи у 2016-2020 роках, Концепції оптимізації системи центральних органів виконавчої влади триває реформування Міністерства оборони України та Збройних Сил. Про це сьогодні, 22 січня, повідомив на брифінгу перед початком прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України державний секретар Міністерства оборони України Олександр Дублян.

  За його словами, на сьогодні затверджено схему організації апарату Міноборони України з визначенням переліку самостійних структурних підрозділів, відповідальних за формування державної політики, переліку самостійних структурних підрозділів, які виконують виключно функції з реалізації державної політики та секретаріату Міноборони. Окрім цього, створено структурний підрозділ в Департаменті воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони (відділ управління змінами), який здійснює впровадження оборонної реформи у Збройних Силах України.

  «Триває набуття спроможностей з підвищення ефективності механізмів координації, контролю та забезпечення діяльності Комітету реформ Міністерства оборони України та Збройних Сил України», – розповів Олександр Дублян.

  Він повідомив, що проведено заміну посад військовослужбовців на посади цивільних працівників.

  «Всього на апарат Міністерства оборони України – 42 особи. Розпочалося комплектування посад керівного складу Міноборони цивільними особами на конкурсній основі», – розповів державний секретар.

  Олександр Дублян зазначив, що велика увага військового керівництва спрямовується на набуття Збройними Силами України необхідних оперативних (бойових, спеціальних) спроможностей.

  «З урахуванням принципів і стандартів НАТО затверджено та впроваджено більш ніж 60 нормативних документів, триває розробка ще 110 нормативних документів з підготовки та застосування Збройних Сил», – повідомив він, додавши, що з початку дії Державної програми розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року відпрацьовано 615 стандартів підготовки, з них 390 стандартів колективної підготовки, 225 стандартів індивідуальної загальновійськової та індивідуальної фахової підготовки.

  «Протягом 2018 року здійснювався перехід від масової підготовки до індивідуальної – підготовки професіоналів, яка передбачає якісний відбір та ретельну підготовку відповідних фахівців», – підкреслив державний секретар Міністерства оборони.