• In English
 • Триває прийом заявок на конкурс із визначення проектів національно-патріотичного виховання
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 03 вересня 2018 року о 17:54

  До 15 години 1 жовтня 2018 року триватиме прийом заявок на конкурс із визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка.

  Про це повідомив начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту Микола Ляхович на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі.

  Як зазначив Микола Ляхович, 31 серпня був підписаний відповідний наказ Міністра молоді та спорту Ігоря Жданова й розпочато збір конкурсних пропозицій на 2019 рік.

  «Прагнемо збільшити кількість інститутів громадянського суспільства та, відповідно, кількість проектів, які будуть подані в цій сфері. І ми подаємо це як пріоритетне завдання у план дій Уряду на 2019 рік, тому що, на нашу думку, 59 проектів, які були подані – це замало для загальнонаціонального рівня», - зауважив посадовець.

  За словами Миколи Ляховича, вимоги стали більш сприятливими, адже внесені зміни в постанову Кабінету Міністрів України № 1049. На конкурс можуть подаватись інститути громадянського суспільства, які мають статус неприбуткових і зареєстровані не менш, як за шість місяців до дати оголошення конкурсу.

  Акцентував начальник відділу на вимогах до проектів. «Важливо, щоб проект відповідав національно-патріотичному змісту, для цього потрібно вибрати одне із семи спрямувань. Наприклад, формування ціннісних орієнтирів дітей та молоді, вшанування героїв боротьби за державну незалежність та територіальну цілісність України, збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України тощо», - зазначив Микола Ляхович.

  Проект також має відповідати ціннісним орієнтирам та індикаторам ефективності, зазначеним у Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженій Указом Президента України №580.

  Микола Ляхович звернув увагу і на те, що будь-який захід має бути спрямований на формування української державницької позиції. Також він анонсував зустріч, яка відбудеться 6 вересня у Міністерстві молоді та спорту, де буде надано детальну інформацію усім зацікавленим.

  Член Конкурсної комісії з визначення проектів національно-патріотичного виховання, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2018 році, Віталій Кузьменко додав: «Важливо, щоб мета проекту чітко простежувалася у всій структурі проекту на всіх етапах. Щоб було зрозуміло, заради чого його реалізують, хто цільова аудиторія і чого планують досягти. Чим більше конкретики, тим більша вірогідність, що проект отримає кращу оцінку».

  Як представник громадськості Віталій Кузьменко наголосив на відкритості усіх конкурсних процедур та її позитивному впливі на довіру до співпраці між державою та громадським сектором.

  Учасники прес-конференції нагадали, що у 2018 році конкурс із визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка, проводився вперше.

  Вже підтримано 14 проектів інститутів громадянського суспільства та надано фінансову підтримку в сфері національно-патріотичного виховання через Міністерство молоді та спорту. Ще 16 будуть втілюватися в цьому році.