• In English
 • Товарні ринки мають отримати потужного центрального контрагента
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 21 серпня 2023 року о 10:00

  Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Руслан Магомедов взяв участь у форумі UkrainianGasOpen 2023: «Видобуток. Транспортування. Зберігання. Продаж», присвячений ключовим аспектам видобутку та продажу газу в Україні під час повномасштабної війни.

  Під час виступу на панельній дискусії Голова Комісії обговорив з колегами здійснення біржових операцій з торгівлі газом через «стакан заявок», а також перспективи появи похідних фінансових інструментів на ринку газу України.

  Руслан Магомедов зазначив: «Важливим питанням для товарного ринку є створення центрального контрагента, якому будуть довіряти усі учасники ринку. А найпростішим кроком для цього є створення такого контрагента найбільш активними учасниками торгів на біржі. Потужний центральний контрагент – це надійність виконання угод на організованому товарному ринку, анонімність заявок та можливість запуску нових похідних фінансових інструментів».

  В цілому під час заходу учасники поспілкувались про цілі, поставлені Президентом України щодо збільшення видобутку природного газу та створення умов для забезпечення енергетичної незалежності; розвиток українського газового ринку в умовах війни; глобальні тренди у розвитку газового сектору в Європі та досвід біржової торгівлі в Україні.