• In English
 • «Ти приніс мені яблуко?» – киян закликають у суботу прийти до меморіалу Голодомору
  Український інститут національної пам'яті, опубліковано 20 листопада 2018 року о 12:51

  Тендітна дівчинка серед хлібного поля. Тулить до грудей колоски. «Тобі не холодно?» - питає хлопчик-ровесник із сьогодення. «Ні. Бо ти прийшов. Ти приніс мені яблуко? Люди завжди приносять мені яблука», – довірливо відповідає дівчинка. А за кілька секунд це яблуко посеред вогників свічок лягає до ніг бронзової дівчинки з колосками – пам’ятника усім дітям, які загинули в роки Голодомору. «У цей день вони чекають на тебе» – автори відео закликали українців у суботу прийти до пам’ятників Голодомору, щоб вшанувати пам’ять загиблих у 85-ті роковини геноциду.

  Таким символічним є другий ролик соціальної реклами до річниці Голодомору, знятий Young&Hungry Production за підтримки Міністерства інформаційної політики та за участі Українського інституту національної пам’яті і Центру досліджень визвольного руху. Проникливе відео нагадує про трагедію українських дітей у 1932-33 рр.

  «Саме діти в часи Голодомору були найвразливішою групою і гинули одними з перших, - пояснює історик, Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир Вятрович. - Під час меморіальних заходів, які цьогоріч тривають по всьому світу до роковин Голодомору, кожного дня 85 днів символічно зачитуються імена 85 загиблих під час геноциду українських дітей».

  24 листопада відбудуться загальнодержавні жалобні заходи до 85-х роковин Голодомору.

  Більше читайте на сайті Українського інституту національної пам’яті.