Необхідно врегулювати проблеми з перетином кордону Ізраїлю для наших громадян. На цьому сьогодні, 11 квітня, наголосила заступник Міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук під час першого засідання українсько-ізраїльської міжвідомчої комісії для врегулювання проблемних питань, пов’язаних із перетинанням громадянами України державного кордону Держави Ізраїль.
До комісії увійшли представники МВС, Державної прикордонної служби, Державної міграційної служби, Міністерства закордонних справ. До складу ізраїльської делегації увійшли Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські, Генеральний директор з питань населення та імміграції МВС Держави Ізраїль Шломо Мор-Йосеф та інші представники МВС та МЗС Ізраїлю.
«Досягнута між Україною та Ізраїлем Угода про безвіз є одним із базових документів українсько-ізраїльського співробітництва, покликаних сприяти налагодженню стратегічного рівня міждержавної взаємодії. МВС серйозно занепокоєне кількістю відмов, що наші громадяни отримують в аеропортах Держави Ізраїль. Минулого року майже десять тисяч українських громадян отримали відмови у в’їзді на територію Ізраїлю безпосередньо в аеропорту імені Бен-Ґуріона. Проблема вийшла на високий політичний рівень і ми мусимо врегулювати цей процес», - сказала Тетяна Ковальчук.
За її словами, впродовж 2017 року за безвізовим режимом Державу Ізраїль відвідали 146 тисяч українців, в той час як з боку Ізраїлю ця цифра майже вдвічі більша.
«264 тисячі громадян Держави Ізраїль відвідали Україну протягом минулого року. Ми забезпечили безпроблемний перетин кордону та захист для них. Проте до нас надходять повідомлення про упереджене ставлення до наших громадян з боку службовців прикордонного та імміграційного контролю в пунктах пропуску на територію Ізраїль. Неповажне ставлення до громадян України або Ізраїлю однією зі сторін є неприпустимим», - наголосила заступник Міністра внутрішніх справ.
Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковські запевнив, що ізраїльська сторона розглядає Україну як одного зі своїх найважливіших партнерів.
«Наш Уряд відніс Україну до категорії так званих «Safe State» («безпечних країн»), всі клопотання українців та українського консульства в Ізраїлі розглядаються максимально швидко. Проте нас непокоїть зростаюча хвиля трудових мігрантів», - додав він.
Учасники засідання зійшлися на тому, що одним із прийнятних підходів до вирішення проблеми нелегальної трудової міграції в Ізраїль українських громадян є розвиток співробітництва у рамках уже підписаної Угоди між Україною та Державою Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників у будівельну галузь на ринку праці Ізраїлю. Ізраїльська сторона з цікавістю сприйняла пропозицію розглянути можливості розширення дії цієї Угоди на інші категорії працівників, зокрема туристичну сферу, яка нині дуже стрімко розвивається в Ізраїлі.
Сторони також обговорили можливість укладання міжурядової угоди про реадмісію.
«Такі домовленості Україна має майже з усіма країнами Європейського Союзу», - підкреслила Тетяна Ковальчук.
Наприкінці зустрічі учасники домовилися створити робочу групу, до якої увійдуть українські та ізраїльські експерти. Метою її роботи буде пошук найефективніших інструментів для врегулювання процесу перетину кордону Держави Ізраїль громадянами України.