• In English
 • «Теплі кредити», ЕСКО, енергоефективність для промисловості – інструменти оптимізації енерговитрат та заощадження чималих сум коштів

  Пріоритети у сфері енергоефективності на 2019 рік щодо підтримки населення в утепленні осель та масштабної енергомодернізації країни стало ключовою темою дискусії, яка відбулася у Верховній Раді України за участю народних депутатів України, представників міністерств, бізнесу та експертами.

  «Серед успішних механізмів підвищення енергоефективності – популярні «теплі кредити». За 4 роки більше 500 тис. сімей, а це фактично уся Житомирська область, утеплили оселі та вже заощаджують на комунальних послугах 20-50% і більше», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час свого виступу.

  Держава у свою чергу зменшує споживання газу та нарощує надходження до бюджету. Так, впродовж дії програми завдяки співфінансуванню Уряду, банків, місцевої влади та населення в економіку країну залучено 7 млрд гривень.

  «Особливо високий попит на «теплі кредити» - серед ОСББ. За 3 місяці ц. р. програмою скористалися понад 1200 ОСББ. Для порівняння стільки ж ОСББ взяли кредитів за 3 попередні роки програми», - відзначив Сергій Савчук та додав, що необхідно продовжувати підтримувати ОСББ при утепленні осель.

  Стимулювання до енергоефективності потребують і приватні домогосподарства, адже вони споживають у понад 2 рази більше газу порівняно із підприємствами ТКЕ, які постачають тепло для багатоповерхівок.

  Окрім «теплих кредитів», спільно з депутатським корпусом запроваджено енергосервіс. Завдяки правильній законодавчій базі у різних бюджетних закладах вже реалізується близько 200 ЕСКО-договорів на суму більше 200 млн гривень.

  «При цьому ми разом із заінтересованими сторонами працюємо над удосконаленням механізму енергосервісу. Актуальні для гравців ринку питання вже ідентифіковано та розробляються відповідні законодавчі зміни», - відзначив Сергій Савчук.

  Також пріоритетом має залишатися підвищення енергоефективності у промисловості. Відповідний механізм вже розроблено Держенергоефективності спільно з Українсько-данським енергетичним центром та іншими міжнародними партнерами.