• In English
 • Тарас Висоцький: Україна має ресурси для стабільності продовольчої безпеки

  Посилення продовольчої безпеки у громадах обговорили під час онлайн-форуму, який організувала Ініціатива “Сади Перемоги” спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Всеукраїнською Асоціацією громад.

  Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький наголосив, що для стабільності продовольчої безпеки країні необхідно вирощувати набагато більше продукції, ніж потрібно для внутрішнього споживання та забезпечувати економічну доступність цієї продукції для споживача. В Україні для цього є всі ресурси. Ще одним важливим фактором, за словами Висоцького, є стабільність експорту агропродукції. 

  «Вирощувати стільки, скільки ми споживаємо - економічно невигідно. Це створюватиме високу вартість продукції, а значить вона не буде доступною українцеві. Важливо також пропрацьовувати й розвивати ланцюги для експорту. Всі ці аспекти є невід'ємною частиною продовольчої безпеки», – сказав Тарас Висоцький.

  Він нагадав, що до початку повномасштабної війни Мінагрополітики на законодавчому рівні передало всі землі в межах громад у комунальну власність. Це дозволило створити базовий ресурс, який сьогодні дає можливість територіальним громадам вирощувати с/г продукцію і забезпечувати, як власну продовольчу безпеку, так і країни в цілому. 

  Довідково

  «Сади Перемоги» – ініціатива проекту SURGe «Супровід урядових реформ в Україні», що фінансується урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International.