• In English
  • Тарас Висоцький: Ціни на “борщовий” набір стабілізуються

    Цього року збільшено промислове вирощування культур з «борщового набору» в низці областей України. Тому з осені ситуація на ринку овочів буде більш позитивною. Дефіциту не буде, ціни стабілізуються. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

    «Промислове вирощування культур з «борщового набору» - моркви, цибулі, капусти, червоного буряку зростуть на 20-30% в центральних областях України. Збільшені посіви томатів, на які виник дефіцит минулого року. Тому з осені ситуація на ринку овочів стабілізується. Ми очікуємо зменшення імпорту і, відповідно, врегулювання цін», - зазначає Тарас Висоцький.

    За його словами, для вирощування моркви, цибулі, капусти, червоного буряку розширені площі в Тернопільській, Хмельницькій і Вінницькій областях. Також збільшені посівні площі під овочі. в тому числі, в регіонах, де є зрошення. Зокрема, на Одещині – на 10-15%, частині Миколаївської області та на деокупованій Херсонщині.

    Крім того, за словами першого заступника, посівні площі під цукровий буряк збільшено приблизно на 25% в порівнянні з попереднім роком. Відтак, цукру для внутрішнього споживання буде вироблено достатньо. За прогнозами - близько півтора мільйона тонн при внутрішніх потребах 900 тисяч тонн.