• In English
 • Ситуація в енергосистемі: вийшов з планового ремонту черговий блок АЕС, генерація повністю покриває споживання
  Міністерство енергетики України, опубліковано 17 липня 2023 року о 10:33

  Генерація

  На одній з АЕС України на 3 дні раніше визначеного терміну вийшов з ремонту енергоблок, який додав енергосистемі 1000 МВт потужності. Загалом за минулу добу атомна генерація виробила половину спожитої електроенергії. Генерація повністю покриває потреби споживачів.
  Триває наймасштабніша за часи незалежності ремонтна кампанія в енергетиці, яка відбувається в межах підготовки до нового опалювального сезону.

  Ситуація у прифронтових областях

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. Через обстріли залишається без світла частина споживачів у Запорізькій, Чернігівській, Сумській, Харківській, Херсонській областях. На Донеччині внаслідок обстрілів знеструмлювалися 14 населених пунктів і одна шахта, ведуться відновлювальні роботи.
  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  Триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. У Херсоні залишаються без світла 12,7 тисячі споживачів.
  Енергетики працюють над відновленням електропостачання.

  Ситуація на ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,43 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Ситуація в регіонах

  Через негоду знеструмлені 4 населених пункти в Чернівецькій області. Також внаслідок технологічних порушень залишається без світла частина споживачів у Дніпропетровській та Сумській областях.