• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 9 березня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 березня 2024 року о 10:21

  Ситуація в енергосистемі станом на 9 березня: ворог обстріляв підстанцію «Укренерго» у Запорізькій області; дефіциту електроенергії немає - у резерві 17 одиниць генеруючого обладнання ТЕС

  ГЕНЕРАЦІЯ 

  Дефіциту електроенергії в енергосистемі немає. В аварійний ремонт виведено блок на одній з ТЕЦ.

  На Одеській ТЕЦ через технологічні порушення відключалось обладнання, внаслідок чого короткостроково знеструмлювались побутові споживачі м. Одеса, місцева інфраструктура. Обладнання включено у роботу, всіх споживачів заживлено.

  У резерві - 15 блоків і 2 корпуси ТЕС, які будуть задіяні у разі потреби. Також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Уночі ворог завдав удару БПЛА по підстанції 330 кВ НЕК «Укренерго» у Запорізькій області. На щастя, постраждалих немає. Обладнання не пошкоджене. Без відключень.

  СТАН МЕРЕЖ 

  На високовольтній підстанції 330 кВ на Львівщині через пошкодження відключалось обладнання. Без знеструмлених споживачів. Протягом дня обладнання було повернуто в роботу.

  Під час оперативних перемикань відключалась повітряна лінія 330 кВ на Дніпропетровщині, яку було заживлено протягом пів години.

  На Харківщині та Кіровоградщині через пошкодження в мережах короткостроково відключались високовольтні лінії 330 кВ.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС 

  Лінія 330 кВ, що живила ЗАЕС, залишається знеструмленою.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ 

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 1910 МВт*год, також передбачається експорт до Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та Угорщини – до 5778 МВт*год.