• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 29 квітня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 29 квітня 2024 року о 10:42

  Ситуація в енергосистемі станом на 29 квітня: минулої доби обмежувалася генерація ВДЕ; на запит Польщі Україна брала та передавала надлишки електроенергії до енергосистеми сусідньої країни.

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі вчора застосовувалися графіки відключень у Харківській області та для промисловості – у Кривому Розі. Обмеження в цих регіонах діють і сьогодні. В інших регіонах минулої доби споживачі не обмежувалися.

  Через сонячну погоду та відповідно активний виробіток електроенергії СЕС оператор системи передачі у ранкові години обмежував виробництво електроенергії з ВДЕ загальним обсягом 2278 МВт*год.

  Водночас у денні години Україна на запит Польщі надала енергосистемі сусідньої країни екстрену допомогу - прийняла надлишки електроенергії загальним обсягом 600 МВт*год. Водночас після проходження пікових годин Україна на запит Польщі надавала аварійну допомогу польській енергосистемі загальним обсягом 600 МВт*год.

  Аварійна допомога на запит українського оператора системи передачі із сусідніх країн минулої доби не залучалася.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  На сході країни ворог атакував енергетичний об’єкт. Пошкоджено обладнання, відключалась повітряна лінія. На Донеччині вчора вдень через знеструмлення однієї з повітряних ліній обленерго знеструмлювалась підстанція та приєднані до неї побутові споживачі.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,40 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 9816 МВт*год. Також у невеликому обсязі вдень заплановано експорт до Молдови – 100 МВт*год.