• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 27 грудня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 27 грудня 2023 року о 10:43

  Ситуація в енергосистемі станом на 27 грудня: дефіциту електроенергії немає, через масований обстріл були порушення у роботі Херсонської ТЕЦ

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  Дефіциту електроенергії не зафіксовано і не передбачається на поточну добу. Генерації, виробленої в Україні, достатньо для покриття потреб споживачів. Також планується комерційний імпорт електроенергії. У разі потреби будуть використані внутрішні резервні потужності.

  В аварійний короткостроковий ремонт виведено 1 блок і 2 корпуси ТЕС. Водночас в роботу після аварійного ремонту включився 1 блок ТЕС.

  Ситуація контрольована. Графіки відключень не застосовуються.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Внаслідок масованого обстрілу знеструмилось 2 повітряні лінії 35 кВ в Херсоні, що ускладнило роботу ТЕЦ. Однак енергетики працюють над тим, аби не було перебоїв з теплопостачанням.

  Через обстріли відключалась ПЛ 110 кВ у Донецькій області. Знеструмлювались побутові споживачі і дві шахти. П’ять людей виведено на поверхню. Лінію вже включено в роботу, усіх споживачів заживлено.

  СТАН МЕРЕЖ

  Через технічні причини вимикалась лінія ПЛ 110 кВ в Донецькій області. У результаті знеструмились побутові споживачі та залізниця - збоїв у русі поїздів не було. Усіх споживачів заживлено.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі залишається стабільним на рівні 15,64 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  Імпорт електроенергії склав 19 619 МВт*год. Експорт не здійснювався.