• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 26 червня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 26 червня 2023 року о 12:11

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Уночі ворог завдав чергового ракетно-дронового удару по території України. Влучань в об'єкти енергетичної інфраструктури не зафіксовано.


  ГРОЗОВИЙ ШТОРМ

  Внаслідок масштабного грозового шторму, який пройшов країною, знеструмлювалися споживачі в Кіровоградській, Сумській, Миколаївській, Одеській, Полтавській областях.

  Наразі залишаються без світла 59 населених пунктів на Сумщині, 7 – на Кіровоградщині, 18 – на Полтавщині, 12 – на Чернігівщині, на Одещині – 24 населених пункти.

  Через технологічні порушення також тимчасово вимикалися споживачі в Києві та Київській області.


  ГЕНЕРАЦІЯ

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.


  СИТУАЦІЯ В ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. Через обстріли знеструмлювалася частина споживачів у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Чернігівській областях. На Харківщині внаслідок обстрілів тимчасово залишалися без світла понад 9 тис. споживачів.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.


  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

  Триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. У Херсоні без світла залишаються 13,5 тис. споживачів.

  Енергетики працюють над відновленням електропостачання.


  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,58 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.


  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 4 634 МВт*год. Експорт відсутній.