• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 25 жовтня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 жовтня 2023 року о 11:16

  Ситуація в енергосистемі станом на 25 жовтня: внаслідок ворожого обстрілу є пошкодження в будівлях поблизу Хмельницької АЕС

  Наслідки обстрілів

  Уночі ворог завдав удару по території неподалік Хмельницької АЕС. Внаслідок вибуху було пошкоджено вікна в адміністративно-побутовому та лабораторно-побутовому корпусах. Через пошкодження ліній електропередачі знеструмлено 1 860 споживачів у містах Славута та Нетішин Хмельницької області.

  Відновлювальні роботи розпочнуться, як тільки енергетиків допустять на місце пошкодження.

  Генерація

  Відремонтовано та підключено до ОЕС два теплових енергоблоки, які вчора виводили в аварійний ремонт. Також учора виводилися в аварійний ремонт три блоки ТЕС. До кінця дня ремонти було завершено.

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, цілком достатньо для забезпечення потреб споживачів.

  Стан мереж

  Учора відключалася ПЛ 750 кВ оператора системи передачі «Укренерго» у Вінницькій області. Споживачі не знеструмлювалися.

  Ситуація у регіонах

  Внаслідок технологічних порушень минулої доби тимчасово знеструмлювалися споживачі у Кіровоградській області, також є знеструмлені споживачі у Чернігівській та Київській областях.

  Через несприятливі погодні умови знеструмлено в Хмельницькій області 6,6 тис. споживачів, у Львівській – 11,1 тисячі.

  Ситуація у прифронтових областях

  Через обстріли на Донеччині знеструмлювалося 9 населених пунктів. Також без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  У Херсоні після повені залишаються знеструмленими 1,2 тис. споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  Ситуація на ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС залишається стабільним і становить 15,69 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Експорт/імпорт

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 166 МВт*год. Експорт до Словаччини та Молдови – 3 271 МВт*год.