• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 25 серпня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 серпня 2023 року о 11:56

  На Харківщині після розмінування заживили 11 тисяч абонентів, у Херсоні отримали світло мешканці багатоповерхівок, які були знеструмлені після підтоплення

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. На одній з ТЕС енергетики ліквідовують пошкодження, спричинені ворожим обстрілом. Після відновлювальних робіт станція частково відновила генерацію електроенергії і підключена до енергосистеми України.

  Залишаються знеструмленими частина абонентів у Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківський, Херсонській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

  У Волинській області під час вивантаження вантажу водій КамАЗа доторкнувся кузовом автомобіля до повітряної лінії 10 кВ. Виходячи з кабіни, він потрапив під напругу. Його намагався врятувати інший робітник, але також потрапив під напругу. Викликана на місце швидка констатувала смерть обох потерпілих. Обставини трагедії з’ясовує слідча комісія.

  У Васильківському районі Київської області через технологічне пошкодження відключилася лінія електропередачі 10 кВ. Без світла залишилися близько 1,5 тисячі абонентів. За кілька годин після проведення ремонтних робіт усіх споживачів заживили.

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який може відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної.

  НАСЛІДКИ НЕГОДИ

  Внаслідок грозового шторму знеструмлено 6 населених пунктів в Одеській області. Без світла більше тисячі споживачів. Місце пошкодження мереж встановлено, тривають відновлювальні роботи.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

  У Херсоні залишаються знеструмленими близько 10,3 тисячі споживачів. Енергетики почали підключення абонентів у мікрорайоні Острів: вже поновили подачу світла для мешканців кількох п’ятиповерхівок і працюють над подальшим відновленням електропостачання. Ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 16,12 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 90,00 МВт*год. Експорт відсутній.