• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 18 серпня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 серпня 2023 року о 11:54

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. У Донецькій області через ворожий обстріл двічі відключалися повітряні лінії 110 кВ. Це призвело до обмеження виробітку електроенергії на одній з ТЕС у Донецькій області. Також на Донеччині через бойові дії вимикалися повітряні лінії меншої потужності - без світла залишалися більше 14 тисяч споживачів.

  Без світла залишаються також частина споживачів у Харківській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Херсонській областях.


  СТАН МЕРЕЖ

  Тимчасово вимикалася повітряна лінії електропередачі 330 кВ НЕК «Укренерго» у Дніпропетровській області. Також короткочасно відключалася повітряна лінія 330 кВ Тернопільська-Хмельницька.


  ГЕНЕРАЦІЯ

  У межах підготовки до нового опалювального сезону триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної.


  СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

  З технологічних причин вимикалася повітряна лінія 10 кВ у Бориспільському районі Київської області. Без світла кілька годин залишалися понад 1 тис. абонентів.


  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

  У Херсоні залишаються знеструмленими близько 11 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.


  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,16 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.


  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 3 815,00 МВт*год. Експорт відсутній.