• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 13 лютого
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 лютого 2024 року о 09:50

  Ситуація в енергосистемі станом на 13 лютого: попри удари по об’єктах генерації електроенергії енергосистема працює стабільно та без дефіциту.

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  Дефіциту в енергосистемі України не фіксується. Власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується імпорт та експорт електроенергії.

  У ремонт вийшли 3 одиниці теплового генеруючого обладнання. У резерві - 11 одиниць генеруючого обладнання, яке буде включено у роботу у разі потреби.

  Ситуація контрольована. Система збалансована. Графіки відключень не застосовуються.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Уночі ворог обстріляв ТЕС на Дніпропетровщині: відключено блоки, на території виникло загоряння. Пожежу вдалося загасити, уточнюється масштаб пошкоджень.

  Також обстрілу зазнала теплоелектростанція на Донеччині – є пошкоджене обладнання. Знеструмлень споживачів та постраждалих немає.

  Внаслідок ракетного удару на територію однієї з шахт потрапили уламки, пошкоджено обладнання, постраждалих немає.

  СТАН МЕРЕЖ

  Через технологічні порушення вимикалась повітряна лінія електропередачі у Дніпропетровській області, знеструмлювались побутові споживачі, яких було оперативно заживлено.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі залишається стабільним і становить 15,59 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 2491 МВт*год. Також передбачається експорт – до 2314 МВт*год до Польщі, Румунії, Словаччини та Молдови.